Давлат раҳбари Ўзбекистон миллий жамоасининг мундиалдаги иштироки ҳақида гапириб ўтди.
Президент Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон миллий жамоасининг жаҳон чемпионати доирасидаги Португалия қарши ўйини ҳақида гапириб ўтди.
«Биринчи ғалабамиз — байроғимиз жаҳон чемпионатида ҳилпирагани. Бу Ватанимизнинг дунё ҳамжамияти билан теппа-тенглигидан далолат», — деди давлат раҳбари.
Эслатиб ўтамиз, Ўзбекистон миллий жамоаси мундиал гуруҳ босқич 2-тури доирасида Португалия билан куч синашади. Учрашув бугун, 23 июн куни Тошкент вақти билан 22:00 да старт олиши режалаштирилган.
Айни вақтда Португалия ҳисобида 1 очко мавжуд бўлса, Ўзбекистон ҳали гуруҳда очко тўплай олмаган.
Аввалроқ Шавкат Мирзиёев жаҳон чемпионатидаги илк голимиз ҳам катта ғалаба эканини таъкидлаб ўтганди.

Глава государства высказался об участии национальной сборной Узбекистана на мундиале.
Президент Шавкат Мирзиёев рассказал о матче национальной сборной Узбекистана против Португалии в рамках чемпионата мира.
«Первая победа — наш флаг, реющий на чемпионате мира. Это свидетельство равенства нашего Отечества с мировым сообществом», — сказал глава государства.
Напомним, что национальная сборная Узбекистана сразится с Португалией во 2-м туре группового этапа мундиаля. Матч запланирован на сегодня, 23 июня, в 22:00 по ташкентскому времени.
В настоящее время у Португалии есть 1 очко, а Узбекистан пока не набрал очков в группе.
Ранее Шавкат Мирзиёев подчеркнул, что первый наш гол на чемпионате мира тоже является большой победой. Подробнее здесь.