ЖЧ-2026. Франция — Ироқ ўйинининг иккинчи таймига 2 соатдан сўнг старт берилди
Айни дақиқаларда жаҳон чемпионати I гуруҳи 2-тури доирасида Франция ва Ироқ миллий жамоалари ўртасидаги учрашув бўлиб ўтмоқда.
Ўйин АҚШнинг Филадельфия шаҳридаги «Lincoln Financial Field» стадионида ўтказилмоқда. Қизиғи, беллашувнинг иккинчи таймига 2 соатдан сўнг старт берилди.
Стадиондан ортиқча сув чиқариб ташланганидан сўнг, ҳакам Дрю Фишер баҳсни давом эттиришга рухсат берди. Аввалроқ иккинчи тайм дастлаб 15 дақиқага, кейин 1 соатга кечиктирилгани хабар қилинганди. Якунда эса танаффус 2 соатга чўзилди.
Биринчи тайм охирида кучли ёмғир кузатилган, танаффус вақтида эса чақмоқ хавфи эълон қилингани учун қоидаларга мувофиқ футболчиларнинг майдонга қайтиши кечиктирилди.

В эти минуты проходит матч между национальными сборными Франции и Ирака в рамках второго тура группы I на чемпионате мира.
Игра проходит на стадионе «Lincoln Financial Field» в Филадельфии, США. Любопытно, что второй тайм начался спустя 2 часа.
После того как излишняя вода была убрана со стадиона, судья Дрю Фишер разрешил продолжить матч. Ранее сообщалось, что второй тайм сначала был отложен на 15 минут, затем на 1 час. В итоге перерыв затянулся на 2 часа.
В конце первого тайма наблюдался сильный дождь, а в перерыве было объявлено предупреждение о грозе, из-за чего, согласно правилам, возвращение футболистов на поле было отложено.