Дешам: «Норвегияга қарши ўйин гуруҳдаги якуний ўрнимизни ҳал қилади»
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Дидие Дешам жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тур доирасидаги Ироққа қарши баҳс (3:0)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Иккинчи таймда биз вазиятни тўлиқ назорат қилдик. Гарчи бу осон бўлмаган бўлса-да, буни уддалай олдик. Лекин якуний натижа борасида ҳеч кимда шубҳа йўқ эди ва бу жуда яхши.
Бугун биз плей-оффга чиқдик, аммо Норвегияга қарши ўйин гуруҳдаги якуний ўрнимизни ҳал қилади», — деди Дешам.
Маълумот ўрнида, 2-турдан сўнг Франция миллий жамоаси 6 очко тўплаган ҳолда I гуруҳида пешқадам бўлиб турибди. Шунингдек, Норвегия ҳисобида ҳам айнан шунча очко мавжуд.
Сенегал ва Ироқ эса ҳали гуруҳ босқичида очко жамғара олмади ва мос равишда 3 ҳамда 4-поғоналарни банд этган.

Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам поделился своими мыслями после матча против Ирака в рамках второго тура группового этапа чемпионата мира (3:0).
«Во втором тайме мы полностью контролировали ситуацию. Хотя это и было нелегко, нам это удалось. Однако в окончательном результате никто не сомневался, и это очень хорошо.
Сегодня мы вышли в плей-офф, но матч против Норвегии определит наше итоговое место в группе», — сказал Дешам.
По информации, после второго тура сборная Франции возглавляет группу I с 6 очками. Также у Норвегии столько же очков.