Дин: «Бу идеал оқшом бўлди»
Франция миллий жамоаси ҳимоячиси Лукас Дин жаҳон чемпионати 2‑туридан ўрин олган Ироқга (3:0) қарши баҳсдан сўнг ўз фикрларини билдирди.
«Бу биз учун яна бир қадам олдинга. Нима учун бу ерга келганимизни яхши биламиз: ўйиндан ўйинга ўсишда давом этамиз ва ўзимизни янада такомиллаштирамиз. 3:0 ҳисобида ғалаба қозондик ва дарвозамизни дахлсиз сақладик. Бу ҳақиқий идеал оқшом бўлди. Ўзимни яхши ҳис қилдим, жамоадошларим билан бир-биримизни яхши тушунамиз», — дейди футболчи FIFA расмий сайтига берган интервюсида.
Франция миллий жамоаси 6 очко жамғариб, I гуруҳда пешқадам бўлиб турибди ва муддатидан аввал плей-офф босқичига чиқишни кафолатлади. Ироқ эса 0 очко билан сўнгги ўринда қолмоқда.

Французский защитник поделился мнением после матча с Ираком.
Защитник сборной Франции Лукас Дин высказался после матча с Ираком (3:0), который прошел в рамках 2-го тура чемпионата мира.
«Это еще один шаг вперед для нас. Мы знаем, зачем приехали сюда: продолжаем расти от игры к игре и совершенствуем себя. Мы победили со счетом 3:0 и сохранили ворота в неприкосновенности. Это был по-настоящему идеальный вечер. Я чувствую себя хорошо, мы отлично понимаем друг друга с товарищами по команде», — сказал футболист в интервью официальному сайту FIFA.
Сборная Франции, набрав 6 очков, возглавляет группу I и досрочно гарантировала себе выход в стадию плей-офф. Ирак, имея 0 очков, остается на последнем месте.