Шомуродов: «Бизда босим йўқ, шу сабаб Португалияга қараганда бизга осонроқ бўлади деб ўйлайман»
Ўзбекистон миллий жамоаси сардори Элдор Шомуродов жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тур доирасидаги Португалияга қарши баҳс олдидан матбуот анжуманида иштирок этди.
«Албатта, бизда босим йўқ. Шу сабабли Португалияга қараганда бизга осонроқ бўлади деб ўйлайман.
Бизда ажойиб жамоа шаклланган. Биринчи ўйиндан кейин бизда ишонч бор, аллақачон дебют қилиб бўлдик. Биз эртага яхши натижа учун майдонга чиқамиз.
Рақибимизнинг биринчи турдаги ўйинининг натижасига аҳамият бермадик. Бу ҳақида ҳозир ўйлашнинг пайти эмас. Балки учинчи турдан кейин буни муҳокама қилармиз, ҳозир биз учун энг асосийси навбатдаги баҳс.
Колумбияга қарши биринчи бўлимда мураббий кўрсатмаларини тўлиқ бажара олмаганимиз эвазига хатолар келиб чиқди деб ўйлайман. Эртага бундай хатоларни такрорламасдан, ўз ўйинимизни кўрсатишга, тўпни кўпроқ назорат қилиб, вазиятлар яратишга ҳаракат қиламиз.
Ҳаммаси яхши. Ҳаяжон бўлиши табиий, бироқ майдонга чиққан биринчи дақиқамиздаёқ бу эсдан чиқади.
Биз Аббос билан клубда ҳам бирга ўйнаймиз. Машғулотларда ҳам доимо биргамиз. Шу сабабли ҳам бир биримизни ўзаро яхши тушунамиз десам бўлади.

Капитан сборной Узбекистана Элдор Шомуродов принял участие в пресс-конференции перед матчем второго тура группового этапа чемпионата мира против Португалии.
«Конечно, у нас нет давления. Поэтому, думаю, нам будет легче, чем Португалии.
У нас сложилась отличная команда. После первого матча у нас появилась уверенность, дебют уже состоялся. Завтра мы выйдем на поле за хорошим результатом.
Мы не обратили внимания на результат первой игры соперника. Сейчас не время думать об этом. Возможно, обсудим это после третьего тура, а сейчас для нас самое главное — следующий матч.
Думаю, что ошибки в первом тайме против Колумбии произошли из-за того, что мы не полностью выполнили указания тренера. Завтра постараемся не повторять таких ошибок, показать свою игру, больше контролировать мяч и создавать моменты.
Всё хорошо. Волнение естественно, но как только мы выйдем на поле, оно исчезнет.
Мы с Аббосом играем вместе и в клубе. Мы всегда тренировались вместе. Поэтому можно сказать, что мы хорошо понимаем друг друга.