Хулиан Алварес 2026 йилги Жаҳон чемпионати доирасидаги Австрияга (2:0) қарши ўйиндан кейин берган интервюсида «Атлетико»ни тарк этиш истагини билдирди.
— Чемпионатдан кейин келажагингизга ойдинлик киритиладими?
— Ростини айтсам, билмайман. Ҳозир бу ҳақда гапириш вақти эмас. Лекин мен бу мавзудан қочмоқчи ҳам эмасман, жавоб беришдан ҳам бош тортмайман.
Ҳар доим очиқ ва тўғрисўз инсон бўлишга ҳаракат қиламан. Клубдаги керакли одамлар билан бу масала юзасидан аллақачон самимий суҳбатлашдим.
— Демак, кетишим мумкин, деб ўйлайсизми?
— Нима бўлишини билмайман. Аммо, менимча, трансфер ҳамма учун энг яхши ечим бўлади. Ўз орзумни рўёбга чиқармоқчиман, — дейди аргентиналик форвард.

Хулиан Альварес после матча против Австрии (2:0) в рамках чемпионата мира 2026 года заявил о своем желании покинуть «Атлетико».
— После чемпионата прояснится ваше будущее?
— Честно говоря, не знаю. Сейчас не время говорить об этом. Но я и не собираюсь избегать этой темы, также не отказываюсь отвечать.
Я всегда стараюсь быть открытым и честным человеком. Я уже откровенно обсудил этот вопрос с нужными людьми в клубе.
— Значит, вы думаете, что можете уйти?
— Я не знаю, что будет. Но думаю, переход станет лучшим решением для всех. Хочу осуществить свою мечту, — сказал аргентинский форвард.