Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тур доирасидаги Португалияга қарши баҳсда оқ либосда ўйнайди. Бу ҳақда ЎФА матбуот хизмати хабар берди.
«Бугун, 23 июн куни Ўзбекистон миллий жамоаси жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 2-турида Португалияга қарши ўйин ўтказади.
Ушбу баҳс олдидан FIFA вакиллари ҳамда жамоалар расмийлари иштирокида учрашув бўлиб ўтди. Унда мусобақа регламентига оид бир қатор масалалар юзасидан тушунтириш ва эслатмалар бериб ўтилди.
Қайд этиш лозим, бу ўйинда футболчиларимиз тўлиқ оқ, дарвозабонимиз эса яшил либосда ҳаракат қилиши маълум бўлди», — дейилади хабарда.
Аввалроқ Португалия — Ўзбекистон қарама-қаршилигини Мирзаҳаким Тўхтамирзаев шарҳлаши маълум қилинганди.

Сборная Узбекистана сыграет в белой форме в матче второго тура группового этапа чемпионата мира против Португалии. Об этом сообщила пресс-служба УФА.
«Сегодня, 23 июня, сборная Узбекистана проведёт матч против Португалии во втором туре группового этапа чемпионата мира.
Перед матчем состоялась встреча с участием представителей FIFA и официальных лиц команд. В ходе встречи были даны разъяснения и напоминания по ряду вопросов, касающихся регламента турнира.
Следует отметить, что наши футболисты выйдут на поле в полностью белой форме, а вратарь будет играть в зелёной форме», — говорится в сообщении.
Ранее было сообщено, что противостояние Португалия — Узбекистан прокомментирует Мирзахаким Тухтамирзаев. Подробнее.