Мбаппе: «Мен Мессининг рекордига умуман эътибор қаратмайман»
Франция миллий жамоаси ҳужумчиси Килиан Мбаппе Аргентина вингери Лионел Мессининг жаҳон чемпионатлари тарихидаги голлар сони бўйича рекордига муносабат билдирди.
«Лео доимо гол уради. У ҳар доим шундай қилган ва шундай қилишда давом этади. Агар мен Мессининг нима қилаётганига қараб ҳаракат қилсам, янада кўпроқ ўзим учун ўйнашимга тўғри келарди.
Мен бунга умуман эътибор қаратмайман. Фақат жамоамга ёрдам бериш ҳақида ўйлайман», — деди Мбаппе.
Маълумот ўрнида, Месси мундиал гуруҳ босқич 2-турида Австрияга қарши ўйин (2:0)да дубл қайд этиб, жаҳон чемпионатларидаги голлари сонини 18 тага етказди ва Германия миллий жамоаси собиқ ҳужумчиси Мирослав Клозе (16 гол)ни ортда қолдирди.

Мбаппе: «Я не обращаю внимания на рекорд Месси»
Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе прокомментировал рекордное количество голов аргентинского вингера Лионеля Месси в истории чемпионатов мира.
«Лео всегда забивает. Он всегда так делал и будет продолжать так делать. Если бы я смотрел на то, что делает Месси, мне пришлось бы играть больше для себя.
Я на это вообще не обращаю внимания. Думаю только о том, как помочь своей команде», — сказал Мбаппе.
Для справки, Месси в матче второго тура группового этапа против Австрии (2:0) оформил дубль, доведя количество своих голов на чемпионатах мира до 18 и обогнав бывшего нападающего сборной Германии Мирослава Клозе (16 голов).