Испания миллий жамоаси кеча, 22 июн куни тўлиқ машғулот ўтказа олмади. Бу ҳақда Sport.es нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, «қизил фурия» футболчилари машғулот майдонига чиққан, аммо 20 дақиқадан сўнг бўрон ҳақидаги огоҳлантириш сабаб машғулотни тўхтатишга мажбур бўлган. Кейинчалик футболчилар залда жисмоний машқлар билан чекланган.
Маълумот ўрнида, жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-туридан сўнг Испания миллий жамоаси 4 очко тўплаб, ўз гуруҳида пешқадамлик қилмоқда. Луис де ла Фуэнте шогирдлари навбатдаги ўйинини Уругвайга қарши ўтказади.
Аввалроқ Швейцария миллий жамоаси заҳарли илонлар сабаб кенг қамровли машғулот дастуридан воз кечгани маълум қилинганди.

Футболисты ограничились физическими упражнениями в зале.
Как стало известно, футболисты "красной фурии" вышли на тренировочное поле, но через 20 минут были вынуждены прервать занятие из-за предупреждения о буре. Впоследствии футболисты ограничились физическими упражнениями в зале.
К слову, после второго тура группового этапа чемпионата мира сборная Испании, набрав 4 очка, лидирует в своей группе. Следующий матч у подопечных Луиса де ла Фуэнте против Уругвая.
Ранее сообщалось, что сборная Швейцарии отказалась от обширной тренировочной программы из-за ядовитых змей. Подробнее здесь.