«Тўпотарлар» Морган Рожерс билан шахсий шартнома шартлари бўйича келишиб олди ва энди «шерлар» билан музокараларга киришишга тайёр. Бу ҳақда инсайдер Никола Скира хабар берди.
«Арсенал» 23 ёшли футболчи билан барча деталларни келишиб олган. Битим 2031 йилгача мўлжалланган бўлиши айтилмоқда.
Энди Лондон клуби раҳбарияти бирмингҳемликлар билан келишиб олса етарли.
Аввалроқ, Рожерс хизматларига «Манчестер Юнайтед» ва «Челси» қизиқаётгани айтилганди. Шунингдек, Франциянинг «ПСЖ» клуби ҳам футболчи атрофидаги вазиятни кузатиб бормоқда.
Ўтган мавсум Рожерс барча мусобақаларда 55 ўйинда майдонга тушиб, 14 та гол урди ва 12 та голли узатма етказиб берди.

Артета начал подготовку к новому сезону.
«Арсенал» достиг принципиального соглашения насчет личного контракта полузащитника «Астон Виллы» Моргана Роджерса.
Сообщается, что контракт 23-летнего игрока с «Канонирами» будет действительно до 2031 года, а лондонский клуб уже готов начать переговоры с бирмингенцами о подписании хавбека.
Ранее сообщалось, что к Роджерсу проявляют интерес «Манчестер Юнайтед» и «Челси». Также в переходе англичанина заинтересован «ПСЖ».
В прошлом сезоне Роджерс провел 55 матчей во всех турнирах, записав на свой лицевой счет 14 голов и 12 голевых передач. Хавбек также был признан лучшим игроком Лиги Европы-2025/26.