Трамп Жаҳон чемпионати финалигача стадионга ташриф буюришни режалаштирмаяпти — The Telegraph
АҚШ президенти финалгача мундиал ўйинларини томоша қилиш учун стадионга ташриф буюриш эҳтимоли паст.
Бу ҳақда The Telegraph хабар бермоқда.
АҚШ президенти Доналд Трамп жаҳон чемпионати-2026 финал учрашувигача бўлган ўйинларда иштирок этиши кутилмаяпти.
Манбанинг маълум қилишича, президентнинг финалгача стадионга ташрифи фақат АҚШ миллий жамоаси яримфиналга чиққан тақдирда амалга ошиши мумкин. Ҳозирги кунда жаҳон чемпионати ўйин ва тадбирлари сиёсатчининг режаларига киритилмаган — 4 июл куни у АҚШда Мустақиллик кунини нишонлашга эътибор қаратади.
Ўз навбатида, Трамп мусобақа ғолиб ва совриндорларини тақдирлаш маросимида қатнашиши мумкин — айнан Доналд ЖЧ финалида ғолиб жамоа сардорига кубокни топшириши кутилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, АҚШ, Канада ва Мексика мезбонлигида ўтаётган Жаҳон чемпионати-2026 19 июлгача давом этади.

Президент США Дональд Трамп вряд ли посетит матчи чемпионата мира 2026 года до финальной встречи, запланированной на 19 июля. Об этом сообщает The Telegraph.
По информации источника, появление президента на турнире до финала возможно лишь в случае выхода сборной США в полуфинал. В данный момент чемпионат мира не входит в планы политика — 4 июля он будет занят празднованием Дня независимости в США. При этом Трамп, вероятно, примет участие в церемонии награждения — ему предстоит вручить трофей капитану победившей команды в финале турнира.
Чемпионат мира по футболу — 2026 проходит в США, Канаде и Мексике с 11 июня по 19 июля. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины.