Madridning «Real» klubi sobiq yarim himoyachisi Toni Kroos «Barselona»ga qarshi uchrashuvdagi mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi.
La Liga 35-turidan o‘rin olgan «El Klasiko»da «qaymoqranglilar» safarda 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu g‘alabadan keyin «Barselona» tarixda ilk bor aynan klasikoda muddatidan oldin chempionlikni rasmiylashtirdi.
«Menda hech qachon bunchalik kam umid bo‘lmagan. Men shunchaki o‘yin tugaganidan xursand bo‘ldim. Hech qachon «Barselona»ning g‘alabasiga bunchalik ishonmaganman. Hatto ular kuchliroq bo‘lgan mavsumlarda ham», — dedi Kroos.
Ayni paytda «Real» La Liga turnir jadvalida 74 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. «Barselona» esa uch tur qolganida raqibidan 14 ochko oldinda ketmoqda.

Кроос: «Никогда не верил, что «Барселона» обыграет «Реал» настолько уверенно»
Бывший полузащитник мадридского «Реала» Тони Кроос поделился своим мнением о поражении в матче против «Барселоны».
В «Эль Класико», который состоялся в рамках 35-го тура Ла Лиги, «сливочные» уступили в гостях с результатом 0:2. После этой победы «Барселона» впервые в истории официально оформила чемпионство именно в классико досрочно.
«Я никогда не испытывал настолько мало надежды. Я просто был рад, что игра закончилась. Никогда не верил, что «Барселона» победит настолько уверенно. Даже в сезонах, когда они были сильнее», — сказал Кроос.
На данный момент «Реал» занимает второе место в турнирной таблице Ла Лиги с 74 очками. «Барселона» же за три тура до конца опережает соперника на 14 очков.