Миср миллий жамоаси ҳужумчиси Мустафо Зико жаҳон чемпионати 1/8 финали доирасида Аргентинага имконият бой берилгач (2:3), ўйинни бошқариб борган Франсуа Летексие бутун бир миллатнинг орзусини барбод қилганини таъкидлади.
«Ҳакам бутун бир миллатнинг орзусини барбод қилди ва у бизни нишонга олганди, сабаби биз Аргентинани ютиб қўймаслигимиз керак эди. Энди қилганлари учун худо олдида ўзи жавоб берсин», — деди Зико ўйиндан кейин.
Маълумот учун, 58-дақиқада Зиконинг голи VAR аралашувидан кейин бекор қилинди, баҳснинг сўнгги дақиқаларида эса бош ҳакам Муҳаммад Салоҳга нисбатан фол учун пеналти белгиламади.

«Судья разрушил мечту целой нации, пускай отвечает перед Богом». Зико — о 2:3 с Аргентиной
Нападающий сборной Египта заявил, что главный арбитр встречи Франсуа Летексье разрушил мечту целой нации.
Нападающий сборной Египта Мостафа Зико после поражения от национальной команды Аргентины (2:3) в 1/8 финала чемпионата мира по футболу 2026 года заявил, что главный арбитр встречи Франсуа Летексье разрушил мечту целой нации.
«Судья разрушил мечту целой нации, и он нацелился на нас, потому что мы не должны были обыграть Аргентину. Пускай он отвечает перед Богом», — приводит слова Зико ElCapitan.
На 58-й минуте гол Зико был отменён после посмотра VAR, а в концовке игры рефери не назначил пенальти за фол на Мохамеде Салахе.