Футболчи 90+3-дақиқада ғалаба голига муаллифлик қилди.
«Тўғриси, бу голни қарийб уч йилдан бери, яна Қатардаги жаҳон чемпионати давридан буён орзу қилиб келардим. Ростини айтсам, шундай лаҳзаларни бошдан кечириш имкониятини бергани учун Яратганга шукр қиламан. Бу мен учун катта шараф.
Шу билан бирга, жамоадошларимни алоҳида таъкидламоқчиман. Бизда ҳеч қачон таслим бўлмайдиган, қийинчилик ва синовларга қарамай курашишда давом этадиган ажойиб жамоа бор.
Биз ҳар доим биргамиз. Жамоадошларимга, мураббийлар штабига, бу ерда бизга мухлислик қилаётган барчага ва Аргентинадаги барча юртдошларимизга миннатдорчилик билдираман. Бу олдинга ташланган яна бир муҳим қадам», — деди Фернандес FIFA расмий сайтига берган интервюсида.

Полузащитник сборной Аргентины Энцо Фернандес высказался после матча против Египта.
«Честно говоря, я мечтал об этом голе почти три года, ещё с времён чемпионата мира в Катаре. Честно скажу, благодарю Бога за возможность пережить такие моменты. Для меня это большая честь.
Также хочу особо отметить своих товарищей по команде. У нас замечательная команда, которая никогда не сдаётся и продолжает бороться, несмотря на трудности и испытания.
Мы всегда вместе. Благодарю своих товарищей по команде, тренерский штаб, всех, кто нас поддерживает здесь, и всех наших соотечественников в Аргентине. Это ещё один важный шаг вперёд», — сказал Фернандес в интервью официальному сайту FIFA.