Аргентина миллий жамоаси сардори Лионел Месси жаҳон чемпионати 1/8 финалида Миср устидан қозонилган иродали ғалаба (3:2) ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Кейинги босқичга чиққанимиздан жуда хурсандмиз. Бу жуда оғир ўйин бўлди. Яна қийналдик, аммо жаҳон чемпионати шундай мусобақа — бу ерда осон ўйин бўлмайди. Жамоамиз ҳеч қачон таслим бўлмайди ва ҳар доим охиригача курашади. Аргентина миллий жамоаси кўрсатган ўйин — бу ҳақиқий ақлбовар қилмас воқеа», — деди Месси.
Шу тариқа, аргентиналиклар чоракфиналга йўлланма олди. Лионел эса турнирдаги 8-голга муаллифлик қилди.

Капитан сборной Аргентины Лионель Месси поделился своими мыслями о волевой победе в матче 1/8 финала чемпионата мира над Египтом (3:2).
«Мы очень счастливы, что вышли в следующий этап. Это была действительно тяжелая игра. Мы снова испытывали трудности, но чемпионат мира — это такой турнир, где нет легких игр. Наша команда никогда не сдаётся и всегда борется до конца. То, что показала сборная Аргентины — это поистине невероятное событие», — сказал Месси.
Таким образом, аргентинцы получили путёвку в четвертьфинал. Лионель стал автором 8-го гола на турнире.