Мартинес: «Биз Мессини қўллаб-қувватлаймиз, у бизнинг етакчимиз»
Аргентиналик ҳужумчи Миср миллий жамоаси устидан (3:2) қозонилган ғалаба таассуротлари билан ўртоқлашди.
Аргентина миллий жамоаси ҳужумчиси Лаутаро Мартинес жаҳон чемпионати-2026 1/8 финалида Миср миллий жамоаси устидан (3:2) қозонилган иродали ғалаба таассуротлари билан ўртоқлашди.
«Лео [Месси] билан ғалабани биргаликда нишонлаш ва уни бутун жамоа билан кўтариш — бу жуда таъсирли. Майдонда мен унга, буни ўз характери ва жамоага берган ҳамма нарсаси билан, шунингдек, унинг сўнгги жаҳон чемпионати ва у бизнинг етакчимиз эканлигини айтдим. Биз уни бор кучимиз билан қўллаб-қувватлаймиз ва ўзимизнинг энг яхши ўйинимизни кўрсатамиз. Бугун Лео яна бир марта Аргентинани энг яхши томондан кўрсатди», — деди Мартинес учрашувдан кейин журналистларга.
Эслатиб ўтамиз, 1/4 финалда Аргентина миллий жамоаси Швейцария – Колумбия жуфтлиги ғолиби билан учрашади.

Лаутаро Мартинес: «Мы всеми силами поддерживаем Лео Месси, он наш лидер и вожак»
Нападающий сборной Аргентины поделился эмоциями от празднования победы над национальной командой Египта (3:2).
Нападающий сборной Аргентины Лаутаро Мартинес поделился эмоциями от празднования победы над национальной командой Египта (3:2) в 1/8 финала чемпионата мира по футболу 2026 года.
«Отпраздновать победу вместе с Лео [Месси] и качать его всей командой — это нечто очень трогательное. На поле я сказал ему, что он заслужил это своим характером и всем тем, что он даёт сборной, а ещё из-за того, что это его последний чемпионат мира и он наш лидер и вожак. Мы всеми силами его поддерживаем и выдаём свой максимум. Сегодня Лео вновь показал Аргентину в наилучшем свете», — сказал Мартинес журналистам после встречи.