Алварес келажаги ҳақида: «Ҳозир фақат жаҳон чемпионаги ҳақида ўйлаяпман»
«Атлетико» ҳужумчиси Хулиан Алварес бир неча ҳафта аввал омма олдида Мадрид клубини тарк этиш истагини билдирган эди. Форвард Миср билан беллашувдан сўнг келажаги ҳақидаги саволга жавоб берди.
— Фикрингизни ўзгартирдингизми? «Атлетико»да қоласизми?
— «Йўқ, ҳозир мен фақат жаҳон чемпионатининг чоракфинали ҳақида ўйлаяпман. Олдимизда жуда муҳим ўйинлар турибди, шунинг учун бутун эътиборим айнан шу баҳсларга қаратилган», — деди аргентиналик ҳужумчи.
Transfermarkt портали 26 ёшли футболчининг бозор қиймати 100 миллион еврони ташкил этади. Унинг «Атлетико» билан амалдаги шартномаси 2029/30 йилги мавсум якунигача мўлжалланган.

Нападающий «Атлетико» Хулиан Альварес несколько недель назад публично выразил желание покинуть мадридский клуб. Форвард ответил на вопрос о своём будущем после матча с Египтом.
— Вы изменили своё мнение? Останетесь в «Атлетико»?
— «Нет, сейчас я думаю только о четвертьфинале чемпионата мира. Впереди у нас очень важные игры, поэтому всё моё внимание сосредоточено именно на этих матчах», — сказал аргентинский нападающий.
По данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость 26-летнего футболиста составляет 100 миллионов евро. Его действующий контракт с «Атлетико» рассчитан до конца сезона 2029/30.