Бруно Гимараэс «Арсенал»га ўтишни хоҳламоқда
«Нюкасл» ва Бразилия миллий жамоаси яримҳимоячиси Бруно Гимараэс фаолиятини «Арсенал»да давом эттирмоқчи. Бу ҳақда журналист Девид Орнштейн хабар берди.
Манбага кўра, 28 ёшли футболчи ўз истагини «Нюкасл» раҳбариятига етказган. Энди «Арсенал» ушбу трансфер бўйича музокараларни фаоллаштириши кутилмоқда.
Қайд этилишича, лондонликлар бразилиялик яримҳимоячи учун қарийб 70 миллион евро таклиф қилишга тайёр. Шунингдек, Орнштейннинг таъкидлашича, футболчининг шахсий шартлари муаммо туғдирмайди, бироқ «Нюкасл» ўз етакчиларидан бирини қўйиб юборишни истамаяпти.
Эслатиб ўтамиз, Бруно Гимараэс 2022 йилдан буён «Нюкасл» сафида тўп тепмоқда. Фаолияти давомида у «Аудакс», «Атлетико Паранаенсе» ва Франциянинг «Лион» клубларида ҳам ўйнаган.

Полузащитник «Ньюкасла» и сборной Бразилии Бруно Гимарайнш хочет продолжить свою карьеру в «Арсенале». Об этом сообщил журналист Дэвид Орнштейн.
По данным источника, 28-летний футболист выразил свое желание руководству «Ньюкасла». Теперь ожидается, что «Арсенал» активизирует переговоры по этому трансферу.
Отмечается, что лондонцы готовы предложить около 70 миллионов евро за бразильского полузащитника. Также, по словам Орнштейна, личные условия футболиста не станут проблемой, однако «Ньюкасл» не хочет отпускать одного из своих лидеров.
Напомним, что Бруно Гимарайнш играет в составе «Ньюкасла» с 2022 года. В течение своей карьеры он также выступал за «Аудакс», «Атлетико Паранаэнсе» и французский клуб «Лион».