Салоҳ Месси ҳақида: «Буни тан олишим керак»
Жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичи доирасидаги Аргентина - Миср ўйинидан (3:2) кейин Африка вакили етакчиси Муҳаммад Салоҳ аргентиналик ҳужумчи Лионел Месси ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
Аввалига Месси пеналтидан унумли фойдалана олмади, бироқ кейин голли узатма етказиб берди ва ўзи ҳам 1 та гол уришга муваффақ бўлди.
Таъкидлаш лозим, Миср ўйин давомида 2:0 ҳисобида олдинда бора туриб, якунда ҳаттоки дурангни ҳам сақлаб қола олмади.
«Биз қўлимиздан келганини қилдик, лекин Месси деган йигит бор, у исталган вақтда ўйин тизгинини буриб юбориши ва баҳсни бир ўзи ютиб кетиши мумкин. Месси қолган футболчилардан анча юқори даражада туради, буни тан олишим керак», — дея Салоҳ сўзларидан иқтибос келтирди La Derecha Diario.

Нападающий и капитан сборной Египта Мохамед Салах поделился мыслями об аргентинце Лионеле Месси. В матче 1/8 финала национальная команды альбиселесте победила Египет (3:2), Месси не реализовал пенальти, но затем отдал голевую передачу и сам отметился голом. Отметим, по ходу встречи североафриканская команда вела со счётом 2:0, но упустила даже ничейный результат в компенсированное ко второму тайму время.
«Мы сделали все, что могли, но есть парень по имени Месси, который может в любой момент переломить ход игры и в одиночку одержать победу. Месси находится на уровне, намного превосходящем других футболистов, я должен это признать», — приводит слова Салаха La Derecha Diario в соцсети X.