Ўзбекистон миллий жамоаси яримҳимоячиси Одил Ҳамробеков 2026 йилги Жаҳон чемпионати 3-туридан ўрин олган Конго ДР билан ўйин олдидан ЎФА матбуот хизматига ўз фикрларини билдирди.
«Дунёнинг энг яхши футболчиларига қарши ўйнаш насиб қилди. Кўп тажриба олдик, деб ўйлайман. Жаҳон чемпионати даражасини биринчи марта ҳис қилиб турибмиз. Жуда илиқ таассуротлар қолдирмоқда. Фақат натижалар ўзимизини ҳам, мухлисларни ҳам қониқтирмаяпти. Аммо бу мундиал келажакда Осиё чемпионати ва бошқа халқаро турнирлардига иштирокимиз учун мактаб бўляпти. Айниқса, бу биз билан келган ёш укаларимиз учун фойдали.
Плей-офф имконияти? Бизнинг ўйинимизгача кўп нарса ойдинлашади. Жамоа билан кичик имкониятдан ҳам максимал фойдаланишга ҳаракат қиламиз ва, албатта, кейинги босқичга чиқа олсак, халқимиз учун катта хурсандчилик бўлади. Гуруҳдан чиқиб, яхши хотиралар қолдиришни хоҳлаймиз.
Конго ДР билан ўйин? Иккала жамоа ҳам ғалаба учун майдонга тушади. Руҳан ва жисмонан тайёр бўлган жамоа ўз мақсадига эришади, деб ўйлайман. Боримизни берамиз. Бу баҳсга фаолиятимиздаги охирги ўйин каби ёндашишимиз керак. Умид қиламанки, натижа биз хоҳлагандек бўлади.
Жаҳон чемпионати орқали юртимизни янада яхши танишмоқда. Бундан фахрланяпман», — дейди 30 ёшли яримҳимоячи.
Ўзбекистон — Конго ДР баҳси Тошкент вақти билан 28 июн куни соат 04:30да бошланади. Африкаликларда 1 очко бор, Фабио Каннаваро жамоасида эса очко йўқ.

Полузащитник сборной Узбекистана Одил Ҳамробеков поделился своими мыслями с пресс-службой УФА перед матчем 3-го тура чемпионата мира 2026 года с ДР Конго.
«Нам посчастливилось играть против лучших футболистов мира. Думаю, мы получили много опыта. Впервые ощущаем уровень чемпионата мира. Это оставляет очень тёплые впечатления. Только результаты не удовлетворяют ни нас, ни болельщиков. Однако этот мундиаль становится школой для нашего участия в будущем в чемпионате Азии и других международных турнирах. Особенно это полезно для наших молодых товарищей, которые пришли с нами.
Возможность плей-офф? До нашей игры многое прояснится. Мы постараемся максимально использовать даже небольшую возможность с командой, и, конечно, если сможем пройти на следующий этап, это будет большой радостью для нашего народа. Мы хотим выйти из группы и оставить хорошие воспоминания.
Матч с ДР Конго? Обе команды выйдут на поле за победой. Думаю, что команда, которая будет готова как морально, так и физически, добьется своей цели. Мы отдадим все, что у нас есть. К этому матчу надо подходить как к последней игре в нашей карьере. Надеюсь, что результат будет таким, как мы хотим.
Благодаря чемпионату мира нашу страну узнают лучше. Я горжусь этим», — сказал 30-летний полузащитник.
Матч Узбекистан — ДР Конго начнется в 04:30 по ташкентскому времени 28 июня. У африканцев 1 очко, у команды Фабио Каннаваро очков нет.