Португалиялик ҳужумчи «россонери» тарихидаги энг қиммат трансферга айланади.
«Милан» «ПСЖ» клуби ҳамда Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Гонсалу Рамушнинг трансфери бўйича келишувга эришди, деб ёзади The Athletic.
Бу келишув А Серияда 2019 йили «Интер» Ромелу Лукакуни «Манчестер Юнайтед»дан 74 миллион еврога сотиб олганидан буён энг қиммат трансферга айланади.
«Россонери» 2019 йили «Лилл»га Рафаэл Леау учун 49,5 миллион евро тўлаганди. Рамушнинг трансфери эса уни ортда қолдиради — яъни 50 миллион евродан кўпроқни ташкил қилади.
Аввалроқ Италия клуби «ПСЖ»га бонуслар билан бирга 45 миллион евро таклиф қилгани хабар қилинганди. Жамоанинг янги бош мураббийи Рубен Аморим 25 ёшли ҳужумчини жамоага қўшиб олиш ва унинг тенгдоши Сантиаго Хименесни сотишни маъқуллаган.
«Милан» Рамуш учун курашда Европанинг бир қатор топ-клубларини ортда қолдирди. Бунда клуб эгаси Жерри Кардинале билан «ПСЖ» президенти Носир Ал Хилайфий ўртасидаги яхши муносабатлар муҳим аҳамият касб этган.
Музокараларни тезлаштирган яна бир омил — футболчининг «МЮ» ва «Спортинг» бош мураббийи Рубен Аморим қўл остида ўйнаш истаги.
Рамуш айни вақтда Португалия миллий жамоаси билан 2026 йилги Жаҳон чемпионатида қатнашмоқда. Ҳозиргача ҳужумчи мусобақада фақат битта баҳсда иштирок этди. У Конго ДРга (1:1) қарши баҳснинг сўнгги дақиқаларида майдонга тушди.

«Милан» достиг соглашения с клубом «ПСЖ» и нападающим национальной сборной Португалии Гонсалу Рамушем по поводу трансфера, сообщает The Athletic.
Эта сделка станет самым дорогим трансфером в Серии А с 2019 года, когда «Интер» приобрел Ромелу Лукаку из «Манчестер Юнайтед» за 74 миллиона евро.
В 2019 году «россонери» заплатили «Лиллю» 49,5 миллиона евро за Рафаэля Леау. Трансфер Рамуша превзойдет эту сумму — он составит более 50 миллионов евро.
Ранее сообщалось, что итальянский клуб предложил «ПСЖ» 45 миллионов евро вместе с бонусами. Новый главный тренер команды Рубен Аморим одобрил добавление 25-летнего нападающего в состав и продажу его одногодка Сантьяго Хименеса.
«Милан» опередил ряд топ-клубов Европы в борьбе за Рамуша. Важную роль в этом сыграли хорошие отношения между владельцем клуба Джерри Кардинале и президентом «ПСЖ» Нассиром Аль-Хелаифи.
Еще одним фактором, ускорившим переговоры, стало желание футболиста играть под руководством тренера «МЮ» и «Спортинга» Рубена Аморима.
В настоящее время Рамуш находится в составе национальной сборной Португалии на чемпионате мира 2026 года. До сих пор нападающий участвовал лишь в одном матче турнира. Он вышел на поле в последние минуты игры против ДР Конго (1:1).