Мадрид клуби келишувга футболчини қайта сотиб олиш борасидаги бандни яна киритди.
Аввалроқ «Реал» яримҳимоячини Италия клубидан 9 миллион еврога қайта сотиб олиши ҳақида хабарлар тарқалганди. Ўз навбатида Фабррегас жамоасида душанбагача футболчини 60 миллион еврога қайта сотиб олиш имконияти мавжуд эди, аммо клуб бу ҳуқуқдан фойдаланмаслиги айтилганди.
Кейинчалик эса 21 ёшли яримҳимоячини «Интер» ҳам ўз сафига қўшиб олиш устида иш олиб бораётгани маълум бўлди.
Бироқ инсайдер Фабрицио Романонинг сўнгги маълумотларига кўра, якунда «Комо» ва «Реал» Паснинг тўлиқ трансфери бўйича келишувга эришган.
Томонлар аргентиналик футболчининг трансфери бўйича келишиб олди, чунки футболчининг ўзи ҳам «Комо»да қолишни истаган. Журналист Жанлука Ди Марцио тасдиқлашича, трансфер қиймати 60 миллион еврога тенг бўлади.
Шу билан бирга, «Реал» футболчини келажакда қайта сотиб олиш ҳуқуқини сақлаб қолади. Ди Марцио ёзишича, келаси ёзда мадридликлар уни 80 миллион еврога қайта сотиб олиш имкониятига эга бўлади.

Нико Пас останется в "Комо".
Ранее сообщалось, что "Реал" собирается выкупить полузащитника у итальянского клуба за 9 миллионов евро. В свою очередь, у команды Фабрегаса до понедельника была возможность выкупить игрока за 60 миллионов евро, но было объявлено, что клуб не воспользуется этим правом.
Позже стало известно, что 21-летним полузащитником также интересуется "Интер", который работает над его приобретением.
Однако, согласно последней информации инсайдера Фабрицио Романо, в итоге "Комо" и "Реал" достигли соглашения по полному трансферу Паса.
Стороны договорились о трансфере аргентинского футболиста, так как сам игрок также хотел остаться в "Комо". Журналист Джанлука Ди Марцио подтвердил, что сумма трансфера составит 60 миллионов евро.
При этом "Реал" сохранил за собой право обратного выкупа игрока в будущем. По словам Ди Марцио, следующим летом мадридцы смогут вернуть его за 80 миллионов евро.