Бекободликлар устози Илҳом Мўминжоновнинг штаби кенгайди.
«Металлург» мураббийлар штабига икки нафар маҳаллий мутахассис қўшилди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
«Илҳом Мўминжоновнинг мураббийлар штабига клуб учун бегона бўлмаган икки нафар маҳаллий мутахассис — Илёс Қурбонов ҳамда Зоҳид Абдуллаев қўшилди.
Ҳар икки мутахассис «Металлург» мухлислари учун яхши таниш, ўз вақтида клуб либосида майдонга тушган собиқ ҳужумчилар саналади.
Илёс Қурбонов профессионал футболчилик фаолиятини якунлагач, 2015 йили Бекобод клубига қайтган ва турли лавозимларда фаолият олиб борган, бир муддат жамоа бош мураббийи сифатида ҳам ишлаган.
Бекобод футбол мактаби тарбияланувчиси Зоҳид Абдуллаев эса фаолиятининг катта қисмини «Металлург»да ўтказгани, жумладан, клуб таркибида Ўзбекистон олий лига ўйинларида энг кўп майдонга тушган ва энг кўп гол урган футболчидир.
Шундай қилиб, бунгача «Металлург» U-19 жамоасида иш олиб борган икки мутахассис эндиликда Илҳом Мўминжоновга бевосита ёрдам берадиган бўлди.
Ушбу ўзгаришлар жамоа учун манфаатли бўлади ва мутахассисларимиз клуб муваффақиятларига ўз ҳиссаларини қўшишади, деб ишониб қоламиз», — дейилади хабарда.

Штаб Илхома Муминжонова расширился.
«В тренерский штаб Илхома Муминжонова вошли два местных специалиста, не чуждые клубу, — Ильяс Курбанов и Зохид Абдуллаев.
Оба специалиста хорошо известны болельщикам «Металлурга», так как в свое время выступали за клуб в качестве нападающих.
Ильяс Курбанов, завершив профессиональную футбольную карьеру, в 2015 году вернулся в бекободский клуб и работал на различных должностях, в том числе был главным тренером команды.
Зохид Абдуллаев, воспитанник бекободской футбольной школы, большую часть своей карьеры провел в «Металлурге», где он является рекордсменом по количеству сыгранных матчей и забитых голов в высшей лиге Узбекистана.
Таким образом, два специалиста, ранее работавшие в команде «Металлург» U-19, теперь будут напрямую помогать Илхому Муминжонову.
Мы уверены, что эти изменения принесут пользу команде, и наши специалисты внесут свой вклад в успехи клуба», — говорится в сообщении.