Суперлига. ОКМК йирик ҳисобда ғалаба қозонди, «Машъал» ва «Насаф» дуранг ўйнади, «Локомотив» ҳамда «Андижон» ҳам муроса кўчасини танлади
22 июл, 13:03
13-турдан ўрин олган уч баҳсда жами 15 та гол урилди.
Foto: PFL
22.07.2026 FT Ўзбекистон Суперлигаси Локомотив Ташкент Локомотив Ташкент 3 : 3 Андижон Андижон
Ўзбекистон Суперлигаси 13-туридан ўрин олган баҳсларда ОКМК сафарда «Қўқон-1912»ни 4:1 ҳисобида мағлуб этди. «Машъал» ва «Насаф» 1:1 ҳисобида дуранг қайд этган бўлса, «Локомотив» ҳамда «Андижон» ўртасидаги баҳс 3:3 ҳисобида якунланди.
ОКМК сафида Асадбек Собиржонов дубл муаллифига айланди. Шунингдек, Нодирбек Абдураззоқов ва Сиаваш Ҳақназари ҳам биттадан гол урди. «Қўқон-1912»нинг ягона голига Иброҳим Йўлдошев муаллифлик қилди.
Қаршидаги баҳсда «Машъал» Страхиня Бошнякнинг голи билан олдинга чиқди. Бироқ Сардор Баҳромов биринчи бўлимнинг ўзида мувозанатни тиклади ва жамоалар очколарни бўлишиб олди.
Тошкентда кечган сермаҳсул беллашувда «Локомотив» икки тўп фарқи билан олдинга чиқиб олганига қарамай, «Андижон» камбек амалга оширди. Якунда томонлар 3:3 ҳисобидаги дурангга рози бўлди.
Мазкур натижалардан сўнг ОКМК 22 очко билан 4-ўринга кўтарилди. «Локомотив» 19 очко билан 7-ўринда, «Насаф» 18 очко билан 8-ўринда, «Андижон» 17 очко билан 9-ўринда бормоқда. «Машъал» эса 4 очко билан турнир жадвалининг сўнгги поғонасида қолди.
Суперлига. 13-тур
Қўқон-1912 - ОКМК 1:4
Голлар: Собиржонов 47 (0:1), Абдураззоқов 55 (0:2), Собиржонов 59 (0:3), Йўлдошев 66 (1:3), Ҳақназари 74 (1:4).
Қўқон-1912: Раҳимжон Давронов, Жасурбек Ёқубов (Иброҳим Йўлдошев, 45), Алишер Салимов, Жавоҳир Сидиқов, Шота Гвазава (Ғулом-Ҳайдар Ғуломов, 62), Шоҳруҳ Гадоев (Жавоҳир Ҳусанов, 62), Шаҳзод Акрамов, Иқболжон Маликжонов, Тома Табатадзе (Муҳаммаданас Ҳасанов, 62), Андро Гиоргадзе, Эгор Кондратюк (Шоҳруҳ Маҳмудхўжаев, 76).
ОКМК: Жавоҳир Илёсов, Гиорги Папава, Авазбек Ўлмасалиев (Шаҳзод Тоиров, 77), Дилшодбек Аҳмадалиев, Абубакр Ризо Турдиалиев, Азиз Холмуродов, Асадбек Собиржонов (Иван Пешич, 77), Ҳазратжон Турсунқулов (Нодирбек Абдураззоқов, 46), Саидафзалхон Аҳроров, Аброр Каримов, Сиаваш Ҳақназари.
Машъал - Насаф 1:1
Страхиня Бошняк 18 (1:0), Сардор Баҳромов 39 (1:1).
Машъал: Достонбек Тўхтабоев (Владислав Русанов, 46), Зафарбек Акрамов, Страхиня Бошняк, Сардор Абдураимов, Иброҳим Ғанихонов (Иззатилло Абдулҳақов, 61), Ҳумоюн Муртозаев (Маҳмуд Жўрабоев, 69), Илҳомжон Абдиғаниев (Комил Тожиддинов, 61), Тохир Тўхтасинов, Эргаш Исмоилов, Шерзод Файзиев, Фарруҳ Иброҳимов (Драго Бумбар, 46).
Насаф: Абдувоҳид Неъматов, Акром Комилов (Дилшод Муртазаев, 77), Ғолиб Ғайбуллаев (Қувончбек Хушвақтов, 81), Сардор Баҳромов (Бекжон Раҳматов, 77), Аденис Шала (Алибек Давронов, 71), Зафармурод Абдирахматов, Бобир Абдихолиқов, Шароф Муҳитдинов, Ойбек Рустамов, Муродбек Раҳматов (Даврон Усмонов, 81), Умар Эшмуродов.
Локомотив - Андижон 3:3
Абдуллоҳ Йўлдошев 43 (1:0), Сардор Мирзаев 53 (2:0), Александре Андрокинашвили 68 (2:1), Драган Черан 72 (2:2), Николай Иванов 79 (3:2), Ҳамидулло Каримов 89 (3:3).
Локомотив: Алексей Козлов, Суҳроб Нуруллоев, Шодиёр Шодибоев (Жасурбек Яхшибоев, 83), Темурхўжа Абдухолиқов, Сардор Мирзаев, Александр Кучеренко, Диёржон Туропов, Абдуллоҳ Йўлдошев, Шуҳрат Муҳаммадиев, Олег Зотеев, Ёван Нишич (Николай Иванов, 75).
Андижон: Элдор Адҳамов, Абдулвоҳид Ғуломов (Драган Черан, 46), Александре Андрокинашвили, Пўлатхўжа Холдорхонов, Ҳумоюнмирзо Иминов, Неманя Чаласан, Ислом Тўхтахўжаев, Усмонали Исмоналиев, Муҳаммадкарим Тоиров, Бекзод Сулаймонов (Ҳамидулло Каримов, 89), Маҳмуджон Маҳамаджонов.

Суперлига. ОКМК одержал крупную победу, «Машъал» и «Насаф» сыграли вничью, «Локомотив» и «Андижон» также согласились на ничью
22 июля, 13:03
В трех матчах 13-го тура было забито в общей сложности 15 голов.
22.07.2026 FT Суперлига Узбекистан Lokomotiv Tashkent Локомотив Ташкент 3 : 3 Andijon Андийон
В поединках 13-го тура Суперлиги Узбекистана ОКМК в гостях одолел «Коканд-1912» со счетом 4:1. «Машъал» и «Насаф» зафиксировали ничью 1:1, а встреча между «Локомотивом» и «Андижоном» завершилась со счетом 3:3.
В составе ОКМК дублем отметился Асадбек Собиржонов. Также по одному голу забили Нодирбек Абдураззаков и Сиявуш Хакназар. Единственный гол «Коканд-1912» забил Иброхим Ёлдошев.
В Карши «Машъал» вышел вперед благодаря голу Страхини Бошняка. Однако Сардор Бахромов восстановил равновесие в первом тайме, и команды поделили очки.
В Ташкенте в результативном поединке «Локомотив» вышел вперед с разницей в два мяча, но «Андижон» совершил камбэк. В итоге стороны согласились на ничью 3:3.
После этих результатов ОКМК поднялся на 4-е место с 22 очками. «Локомотив» с 19 очками занимает 7-е место, «Насаф» с 18 очками на 8-й строчке, а «Андижон» с 17 очками - на 9-й. «Машъал» находится на последней позиции с 4 очками.
Суперлига. 13-й тур
Коканд-1912 - ОКМК 1:4
Собиржонов 47 (0:1), Абдураззаков 55 (0:2), Собиржонов 59 (0:3), Ёлдошев 66 (1:3), Хакназар 74 (1:4).
Коканд-1912: Рахимжон Давронов, Жасурбек Ёкубов (Иброхим Ёлдошев, 45), Алишер Салимов, Жавохир Сидиков, Шота Гвазаво (Гулом-Хайдар Гуломов, 62), Шохрух Гадоев (Жавохир Хусанов, 62), Шахзод Акрамов, Икболжон Маликжонов, Тома Табатадзе (Мухаммадас Хасанов, 62), Андро Гиоргадзе, Егор Кондратюк (Шохрух Махмудхужаев, 76).
ОКМК: Жавохир Ильясов, Георгий Папава, Авазбек Ульмасалиев (Шахзод Тоиров, 77), Дилшодбек Ахмадалиев, Абубакр Ризо Турдиялиев, Азиз Халмуродов, Асадбек Собиржонов (Иван Пешич, 77), Хазратжон Турсункулов (Нодирбек Абдураззаков, 46), Саидафзалхон Ахроров, Аброр Каримов, Сиявуш Хакназар.
Машъал - Насаф 1:1
Страхиния Бошняк 18 (1:0), Сардор Бахромов 39 (1:1).
Машъал: Достонбек Тухтабойев (Владислав Русанов, 46), Зафарбек Акрамов, Страхиния Бошняк, Сардор Абдураимов, Иброхим Ганихонов (Иззатилло Абдулхаков, 61), Хумоюн Муртозаев (Махмуд Журабоев, 69), Илхомжон Абдиганиев (Комил Тожиддинов, 61), Тохир Тухтасинов, Эргаш Исмоилов, Шерзод Файзиев, Фаррух Иброхимов (Драго Бумбар, 46).
Насаф: Абдувахид Нематов, Акром Комилов (Дилшод Муртазаев, 77), Г'олиб Гайбуллаев (Кувонгчбек Хушвактов, 81), Сардор Бахромов (Бекжон Рахматов, 77), Аденис Шала (Алибек Давронов, 71), Зафармурод Абдирахматов, Бобир Абдихоликов, Шароф Мухитдинов, Ойбек Рустамов, Муродбек Рахматов (Даврон Усмонов, 81), Умар Эшмуродов.
Локомотив - Андижон 3:3
Абдулло Ёлдошев 43 (1:0), Сардор Мирзаев 53 (2:0), Александре Андрокинашвили 68 (2:1), Драган Черан 72 (2:2), Николай Иванов 79 (3:2), Хамидулло Каримов 89 (3:3).