Франциялик мутахассис Эрве Ренар миллий жамоалар орасида энг талабгир мураббийлардан бири бўлиб қолмоқда. Бу ҳақда Foot Mercatо хабар берди.
Манбага кўра, Тунис миллий жамоасидаги қисқа фаолиятидан сўнг Ренарга бирданига бир нечта футбол федерациялари қизиқиш билдирмоқда.
Хусусан, Жанубий Корея футбол федерацияси уни бош мураббийликка асосий номзод сифатида кўрмоқда. Маҳаллий ОАВнинг ёзишича, Ренар ЖЧ-2026 гуруҳ босқичидаги муваффақиятсизликдан сўнг истеъфога чиққан Хон Мён Бонинг ўрнини эгаллаши мумкин.
Бундан ташқари, франциялик мутахассис Жанубий Африка Республикаси ва Сенегал миллий жамоалари бош мураббийлиги учун ҳам номзодлар рўйхатидан жой олган.
Шунингдек, агар Владимир Петкович лавозимини тарк этса, Жазоир футбол федерацияси ҳам Ренар номзодини кўриб чиқиши мумкин.
Қайд этиш жоиз, Эрве Ренар мураббийлик фаолияти давомида Африка Миллатлар Кубогини икки бор қўлга киритган. У 2012 йилда Замбия, 2015 йилда эса Кот-дъИвуар миллий жамоаларини қитъа чемпионига айлантирган.

Французский специалист Эрве Ренар остаётся одним из самых востребованных тренеров среди национальных команд. Об этом сообщает Foot Mercato.
Согласно источнику, после короткого периода в сборной Туниса, к Ренару проявляет интерес сразу несколько футбольных федераций.
В частности, футбольная федерация Южной Кореи рассматривает его в качестве основного кандидата на пост главного тренера. По сообщениям местных СМИ, Ренар может занять место Хон Мён Бо, ушедшего в отставку после неудачи на групповом этапе ЧМ-2026.
Кроме того, французский специалист также числится в списке кандидатов на пост главного тренера сборных Южно-Африканской Республики и Сенегала.
Также, если Владимир Петкович покинет свой пост, футбольная федерация Алжира может рассмотреть кандидатуру Ренара.
Следует отметить, что в своей тренерской карьере Эрве Ренар дважды завоёвывал Кубок африканских наций. Он привёл сборные Замбии в 2012 году и Кот-д’Ивуара в 2015 году к чемпионскому титулу континента.