«Манчестер Сити» ҳимоячи Абдуқодир Ҳусанов ва вингер Жереми Доку билан янги узоқ муддатли шартнома борасида келишувга эришди. Бу ҳақда Тhe Athletic хабар берди.
Манбага кўра, ҳар икки футболчи билан 2031 йил ёзигача мўлжалланган янги битим имзоланади.
Маълумот учун, 22 ёшли Абдуқодир Ҳусанов 2025 йил январ ойида «Ланс»дан «Манчестер Сити» сафига келиб қўшилганди. Ўтган мавсумда у жамоанинг асосий ҳимоячиларидан бирига айланиб, 37 та баҳсда майдонга тушди ҳамда клубнинг Англия кубоги ва Лига кубогини қўлга киритишига ёрдам берди.
24 ёшли Жереми Доку эса 2025/26 йилги мавсумда барча мусобақаларда 47 та баҳсда иштирок этиб, 8 та гол ва 14 та голли узатма муаллифига айланди.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Фил Фоден ҳам «Манчестер Сити» билан янги шартнома имзолаганди. Шунингдек, яқин кунларда клуб Йошко Гвардиол билан ҳам битимни узайтириши кутилмоқда.

"Манчестер Сити" предложил новые контракты Хусанову и Доку
"Манчестер Сити" достиг договорённости с защитником Абдукодиром Хусановым и вингером Джереми Доку о новых долгосрочных контрактах. Об этом сообщил The Athletic.
По информации источника, с обоими футболистами будет подписано новое соглашение, рассчитанное до лета 2031 года.
Для справки: 22-летний Абдукодир Хусанов присоединился к "Манчестер Сити" в январе 2025 года из "Ланса". В прошлом сезоне он стал одним из ключевых защитников команды, проведя 37 матчей и помог клубу завоевать Кубок Англии и Кубок Лиги.
24-летний Джереми Доку в сезоне 2025/26 принял участие в 47 матчах во всех соревнованиях, забив 8 голов и отдав 14 результативных передач.
Напомним, ранее Фил Фоден также подписал новый контракт с "Манчестер Сити". Ожидается, что в ближайшие дни клуб продлит соглашение с Йошко Гвардиолом.