Фабиан Руис «Олтин тўп»ни қўлга киритиш имкониятларини баҳолади
Испаниялик яримҳимоячи EЧЛ ва ЖЧдаги ғалабаларидан сўнг нуфузли совринга даъвогарлар сифатида кўрилмоқда.
«ПСЖ» клуби ва Испания миллий жамоаси яримҳимоячиси Фабиан Руис 2026 йилги «Олтин тўп» совринини қўлга киритиш имкониятлари ҳақида фикр билдирди.
«Очиғини айтсам, ким «Олтин тўп»ни ютишни истамайди? Бу йил Чемпионлар лигаси ва Жаҳон чемпионатида ғолиб бўлдим. Бундан яхшироқ мавсумни орзу ҳам қила олмайман. Агар «Олтин тўп»га номзодлар рўйхатидан жой олсам, бу мен учун катта шараф бўлади», — деди Руис Cаdena CER нашрига берган интервюсида.
2025/26 йилги мавсумда Фабиан Руис «ПСЖ» сафида барча мусобақаларда 34 та баҳсда майдонга тушиб, 2 та гол ва 5 та голли узатма муаллифига айланди.
ЖЧ-2026да эса яримҳимоячи Испания миллий жамоаси сафида 8 та баҳсда иштирок этиб, 1 та гол урди ҳамда жамоанинг жаҳон чемпионига айланишига муносиб ҳисса қўшди.
Қайд этиш жоиз, Фабиан Руис 2026 йилда УEФА Чемпионлар лигаси ва Жаҳон чемпионати бош совринларини қўлга киритгани боис, «Олтин тўп» учун асосий даъвогарлар қаторида тилга олинмоқда.

Фабиан Руис оценил свои шансы на получение «Золотого мяча»
Испанский полузащитник рассматривается как претендент на престижную награду после побед в Лиге чемпионов и чемпионате ми
Полузащитник клуба «ПСЖ» и сборной Испании Фабиан Руис высказался о шансах на получение «Золотого мяча» в 2026 году.
«Честно говоря, кто не хочет выиграть «Золотой мяч»? В этом году я стал победителем Лиги чемпионов и чемпионата мира. Лучшего сезона и мечтать нельзя. Если я попаду в список номинантов на «Золотой мяч», это будет большая честь для меня», — сказал Руис в интервью изданию Cadena SER.
В сезоне 2025/26 Фабиан Руис принял участие в 34 матчах за «ПСЖ» во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 5 результативных передач.
На ЧМ-2026 полузащитник сыграл за сборную Испании в 8 матчах, забил 1 гол и внёс значительный вклад в становление команды чемпионом мира.
Следует отметить, что Фабиан Руис рассматривается среди главных претендентов на «Золотой мяч» благодаря своим успехам в Лиге чемпионов УЕФА и чемпионате мира в 2026 году.