Журналист ва инсайдер Фабрицио Романо Англиянинг «Манчестер Сити» клуби яримҳимоячиси Родри Мадриднинг «Реал» клуби сафига кўчиб ўтиш ниятида эканлигини тасдиқлади.
30 ёшли футболчи Испания миллий жамоаси жаҳон чемпиони бўлишида салмоқли ҳисса қўшди. Якунда айнан «шаҳарликлар» яримҳимоячиси мусобақанинг энг яхши футболчиси деб топилди.
«Родри «Манчестер Сити»дан янги шартнома борасида таклиф олган, лекин у «Реал» ҳақтида орзу қилмоқда ва у ерга кўчиб ўтишдан умидвор. «Реал» эса Флорентино Переснинг иккиланиши туфайли Родри бўйича музокараларни вақтинча тўхтатиб қўйган. Вазият ўзгарса, албатта, хабар бераман», – деб ёзди Романо.

Романо: «Родри мечтает о «Реале»
Известный инсайдер Фабрицио Романо подтвердил желание полузащитника «Манчестер Сити» Родри перебраться в мадридский «Реал».
30-летний футболист помог сборной Испании выиграть чемпионат мира. Именно хавбек «горожан» был признан лучшим игроком турнира.
«Родри получил предложение от «Манчестер Сити» по новому контракту, но он мечтает о «Реале» и очень надеется, что сможет туда перейти. «Реал» заморозил переговоры по Родри из-за Флорентино Переса, который не убеждён в сделке. Я дам вам знать, когда что-то изменится», – сообщил Романо, которого цитирует Madrid Xtra.