«Барселона» «Брюгге» клуби вингери Жесси Бисиву трансфери бўйича тўлиқ келишувга эришди.
Инсайдер Фабрицио Романо хабарига кўра, айни пайтда клублар трансферни якунлаш учун зарур ҳужжатлар алмашмоқда. 18 ёшли футболчи яқин кунларда расман Каталония клуби сафига қўшилади.
Манбага кўра, трансфернинг кафолатланган қиймати 8,5 миллион еврони ташкил этади. Шунингдек, келишувга кўра, «Брюгге» футболчининг кейинги трансферидан 20 фоизлик улуш олиш ҳуқуқини сақлаб қолади.
Бисивунинг трансфери «Барселона»нинг спорт директори Деку ва скаутлар бўлими вакили Жоау Амарал томонидан амалга оширилаётган ёш истеъдодларни жамлаш лойиҳасининг навбатдаги қисми ҳисобланади.

18-летний вингер переходит из «Брюгге» в каталонский клуб.
По данным инсайдера Фабрицио Романо, в настоящее время клубы обмениваются необходимыми документами для завершения трансфера. 18-летний футболист официально присоединится к каталонскому клубу в ближайшие дни.
Согласно источнику, гарантированная стоимость трансфера составляет 8,5 миллиона евро. Также, согласно договоренности, «Брюгге» сохранит за собой право на 20% от следующего трансфера футболиста.
Трансфер Бисивуни является очередной частью проекта по сбору молодых талантов, реализуемого спортивным директором «Барселоны» Деку и представителем скаутского отдела Жоау Амаралом.