Эрик Гарсия: «Кейинги мақсад – Чемпионлар Лигаси»
Испания миллий жамоаси ва «Барселона» клуби ҳимоячиси мундиалдаги ғалабадан кейинги мақсади ҳақида гапирди.
Испания миллий жамоаси ва «Барселона» клуби ҳимоячиси Эрик Гарсия жаҳон чемпионатидаги ғалабадан кейинги мақсади ҳақида гапирди.
25 ёшли футболчи ЖЧ-2026да финал доирасидаги Аргентинага қарши ўйинда (1:0) дебют қилди – у 99-дақиқада захирадан майдонга туширилди.
«Чемпионлар Лигасидаги ғалаба – бизнинг Ямал, Олмо, Педри ва Гави билан кейинги мақсадимиз», – деди Эрик Гарсия.
Ўтган мавсум «Барселона» УЕФА Чемпионлар Лигасидаги иштирокини 1/4 финалда Мадриднинг «Атлетико» клубига имкониятни бой бериб, якунлади. Ла Лигада Ханс-Дитер Флик ишончли тарзда чемпионликни қўлга киритди.

Эрик Гарсия: «Следующая цель – победа в Лиге чемпионов»
Защитник сборной Испании и «Барселоны» рассказал, чего хочет добиться после триумфа на чемпионате мира.
Защитник сборной Испании и «Барселоны» Эрик Гарсия рассказал, чего хочет добиться после триумфа на чемпионате мира.
25-летний футболист дебютировал на ЧМ-2026 в финале с Аргентиной (1:0) – он вышел на замену на 99-й минуте, незадолго до гола Феррана Торреса.
«Победа в Лиге чемпионов – наша следующая цель с Ямалем, Ольмо, Педри и Гави», – заявил Эрик Гарсия в ходе церемонии празднования победы Испании на мундиале.
В прошлом сезоне «Барселона» завершила выступление в Лиге чемпионов на стадии 1/4 финала, уступив мадридскому «Атлетико». В Ла Лиге команда Ханса-Дитера Флика уверенно финишировала первой.