«Барса» ва «Реал» Ромерони ўз сафига қўшиб олмоқчи
«Барселона» ва «Реал» «Тоттенҳэм» ҳимоячиси Кристиан Ромерони ўз сафига қўшиб олишга қизиқиш билдирмоқда. Бу ҳақда TEAMtalk хабар берди.
Қайд этилишича, ҳар икки Ла Лига гранди аргентиналик футболчининг трансфери бўйича дастлабки музокараларни ўтказган. Шунингдек, «Атлетико» ҳам вазиятни диққат билан кузатиб бормоқда.
28 ёшли ҳимоячи эса ушбу трансфер ойнасида «тақачилар» сафини тарк этишга тайёр. «Тоттенҳэм» ўз сардори учун тахминан 50 миллион фунт стерлинг талаб қилмоқда.
Маълумот ўрнида, Ромеро Аргентина миллий жамоаси сафида 2026 йилги жаҳон чемпионати финалида Испанияга 0:1 ҳисобида мағлуб бўлди.

«Барселона» и «Реал» проявляют интерес к защитнику «Тоттенхэма» Кристиану Ромеро. Об этом сообщил TEAMtalk.
Отмечается, что оба гранда Ла Лиги провели предварительные переговоры по трансферу аргентинского футболиста. Также «Атлетико» внимательно следит за ситуацией.
28-летний защитник готов покинуть состав «шпор» в это трансферное окно. «Тоттенхэм» требует около 50 миллионов фунтов стерлингов за своего капитана.
Для справки, Ромеро в составе сборной Аргентины проиграл в финале чемпионата мира 2026 года Испании со счетом 0:1.