Таляфико: «Инкор этмайман, бу жуда оғриқли»
Аргентина миллий жамоаси ҳимоячиси Николас Таляфико Х ижтимоий тармоғида ўз жамоасининг жаҳон чемпионати-2026 финалида Испания миллий жамоаси билан баҳсдаги мағлубияти (0:1) юзасидан пост қолдирди.
Ўйин «Метлайф» стадионида бўлиб ўтди.
«Инкор этмайман, бу жуда оғриқли. Аммо навбатдаги финалга чиқиш ва майдондаги тўлиқ фидойилик тарихда қолади. Бор кучини сарфлаган бу жамоанинг бир қисми бўлганимдан фахрланаман. Ушбу жаҳон чемпионатининг ҳар бир босқичида қўллаб-қувватлаганингиз учун барча аргентиналикларга раҳмат. Биринчи кундан охирги кунгача бизни қўллаб-қувватладингиз. Олға, Аргентина, ҳар доим!» - дейди Таляфико.

Защитник сборной Аргентины Николас Тальяфико в социальной сети X опубликовал пост, посвящённый поражению его команды в финальном матче чемпионата мира — 2026 с национальной командой Испании (0:1). Встреча состоялась на стадионе «Метлайф» (Ист-Ратерфорд, США). В качестве главного арбитра выступил Славко Винчич из Словении.
«Не буду отрицать, это очень больно. Но выход в очередной финал и полная самоотдача на поле останутся в истории. Горжусь тем, что был частью этой команды, которая отдала все силы. Спасибо всем аргентинцам за поддержку на каждом этапе этого чемпионата мира. Вы поддерживали нас с первого до последнего дня. Вперёд, Аргентина, всегда!» — сказано в публикации Тальяфико.