Энтони Тэйлор ҳакамлик фаолиятини якунлади
«Энг юқори даражада ишлаш мен учун беқиёс шараф бўлди. Бироқ бу даражада босим жуда катта ва фаолиятингиз доимо кузатув остида бўлади. Энди кейинги фаолиятимга қадам ташлаш вақти келди.
Ён ҳакамларим Гари Бесвик ва Адам Наннга, барча ҳамкасбларимга ҳамда шу йиллар давомида мени қўллаб-қувватлаган барча инсонларга миннатдорчилик билдираман. Айниқса, фаолиятим давомидаги барча синовларда менга доимо таянч бўлган оилам ва дўстларимга алоҳида раҳмат айтаман», — деди Тэйлор.
Тэйлор фаолияти давомида Англия Премер-лигасида 433 та учрашувни бошқарди. Шунингдек, у клублар ва миллий жамоалар иштирокидаги кўплаб халқаро ўйинларда ҳам ҳакамлик қилди.
Умуман олганда, у 831 та расмий учрашувда ишлади. Унинг фаолиятидаги сўнгги ўйин 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финалида Португалия ва Испания ўртасидаги баҳс бўлди.

Английский арбитр категории FIFA Энтони Тейлор завершил судейскую карьеру в возрасте 47 лет.
«Работать на высшем уровне для меня было невероятной честью. Однако давление на этом уровне очень велико, и ваша карьера всегда находится под пристальным наблюдением. Теперь пришло время сделать шаг в направлении следующего этапа моей карьеры.
Я выражаю благодарность моим боковым судьями Гари Бесвику и Адаму Нанну, всем коллегам и всем людям, кто поддерживал меня на протяжении всех этих лет. Особая благодарность моей семье и друзьям, которые всегда были моей опорой во всех испытаниях карьеры», — сказал Тейлор.
За свою карьеру Тейлор провел 433 матча в Английской Премьер-лиге. Также он судил множество международных игр с участием клубов и национальных команд.
В общей сложности он отработал на 831 официальном матче. Его последний матч в карьере состоялся в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года между Португалией и Испанией.