Амалдаги чемпион ҳамда бу йилги мавсумда ҳам якка пешқадамлик қилиб келаётган Фарғонанинг «Нефтчи» клуби ғалабали юришини бу турда ҳам давом эттирди.
Зоминда «Сўғдиёна»га қарши беллашувда 1:5 ҳисобидаги йирик ғалабани қўлга киритган меҳмонлар бош мураббийи Ислом Исмоилов матбуот анжуманида қатнашди.
«Ассалому алайкум. Аввало, бугунги ажойиб ғалаба билан табриклайман. Бу ғалабамизни мухлисларимизга бағишлаймиз. Сабаби, улар узоқ йўл босиб келиб, жамоамизни учрашув давомида қўллаб-қувватлашди. Шунинг учун уларга ҳам алоҳида миннатдорчилик билдираман. Бундан ташқари, футболчиларга ҳам раҳмат айтаман. Ажойиб ўйин кўрсатишди. Тўғри, ўйин тезкор гол билан бошланди. Шунга қарамасдан, биз ушбу вазиятдан чиқиб кета олдик. Учрашув давомида тўлиқ назорат қила олдик, деб айта оламан.
- Ўтган ўйиндан кейин ижтимоий тармоқларда ҳакамлик борасида жуда кўп эътирозлар бўлди. Ўша учрашувдаги ҳакамлик ҳақида қандай фикр билдирган бўлардингиз?
- Бу тўғрисида гаришни хоҳламайман. Бир марта гапирганман. Шунинг учун бу ҳақида бошқа гапиришни истамайман. Қарорларни кўриб чиқишди, ўзларини фикрларини айтишди. Биз бундай нарсаларга эътибор қаратмасдан ишлашда давом этишимиз керак.
- Ўйиндаги ротациялар ўзини оқлади. Шу ҳақида ҳам гапириб ўтсангиз.
- Ҳар бир учрашувда ротациялар, ўзгаришлар қиляпмиз. Мақсадимиз таркибимиздаги ҳар бир футболчига имконият бериш. Шу билан биргаликда босқичма-босқич ўйин сифатини ошириб бориш. Ўйлайманки, ўйиндан-ўйинга айнан ўйин сифатимизни ошириб боряпмиз. Барибир ҳали тўлиқ идеал ҳолатда ўйин ўтказганимиз йўқ, камчиликларимиз жуда кўп. Буларни устида ишлашда давом этамиз. Мавсум узоқ, бизни жуда қизиқарли ва қийин бўлган чемпионат кутиб турибди. Шу боис бўшашишга умуман ҳаққимиз йўқ. Меҳнат ва ҳаракат қилишда давом этамиз.
- Фаррух Сайфиевни жароҳати хусусида ҳам тўхталиб ўтсангиз.
- Сайфиевни сон қисмида жароҳат бор. Бундан ташқари, ҳамма биладики, Аброр Исмоиловни қовурғаси синган. Иккаласи ҳам асосий таркиб футболчилари. Жамоамиз учун катта йўқотиш. Умид қиламизки, улар тезроқ соғайиб сафимизга қайтишади», - дея Исмоиловнинг сўзларидан келтиради Tribuna.uz журналисти.
Ислом Исмоилов: «Ҳакамлар ҳақида бир марта гапирганман, шунинг учун бу ҳақида бошқа гапиришни истамайман»

Действующий чемпион и лидер текущего сезона, клуб Ферганы «Нефтчи», продолжил свою победную серию и в этом туре.
В Зомин, в матче против «Согдианы», гости одержали крупную победу со счётом 1:5, и главный тренер Ислам Исмаилов принял участие в пресс-конференции.
«Ассалому алайкум. Прежде всего, поздравляю с сегодняшней великолепной победой. Эту победу мы посвящаем нашим болельщикам. Потому что они проделали долгий путь, чтобы поддержать нашу команду на протяжении всего матча. Поэтому выражаю им отдельную благодарность. Кроме того, хочу поблагодарить и футболистов. Они показали замечательную игру. Да, игра началась с быстрого гола. Несмотря на это, мы смогли выйти из этой ситуации. Могу сказать, что на протяжении всего матча мы полностью контролировали игру.
- После прошлого матча в социальных сетях было много нареканий по поводу судейства. Как бы вы прокомментировали судейство в той игре?
- На эту тему я не хочу говорить. Я уже раз высказался. Поэтому больше не хочу обсуждать это. Решения были пересмотрены, они выразили своё мнение. Мы должны продолжать работать, не обращая внимания на такие вещи.
- Ротации в игре оправдали себя. Можете рассказать об этом?
- В каждой игре мы проводим ротации и изменения. Наша цель - дать шанс каждому игроку в составе. Одновременно с этим мы стремимся постепенно повышать качество игры. Думаю, что от игры к игре мы действительно улучшаем наше качество игры. Но всё же мы ещё не провели идеальный матч, у нас много недостатков. Мы будем продолжать работать над ними. Сезон длинный, нас ждёт очень интересный и трудный чемпионат. Поэтому мы не имеем права расслабляться. Продолжаем трудиться и стараться.
- Можете прокомментировать травму Фарруха Сайфиева?
- У Сайфиева травма в области бедра. Кроме того, все знают, что у Аброра Исмаилова сломано ребро. Оба они - ключевые игроки основного состава. Это большая потеря для нашей команды. Надеемся, что они быстрее восстановятся и вернутся в наш строй», - передает слова Исмаилова журналист Tribuna.uz.