«Сўғдиёна» бош мураббийи жамоасининг йирик ҳисобдаги мағлубияти ҳақида фикр билдирди.
Суперлиганинг 13-турига ҳам старт берилди. Зоминда «Сўғдиёна» ҳамда «Нефтчи» клублари ўртасидаги беллашув 1:5 ҳисобида фарғоналикларнинг фойдасига ҳал бўлди.
Гарчи мезбонлар биринчи бўлиб ҳисобни очишларига қарамай, кейинчалик «Нефтчи» футболчилари рақиб дарвозасини бирин-кетин ишғол қилдилар ва якунда йирик ҳисоб қайд этилди.
«Сўғдиёна» устози Улуғбек Бақоев эса 1:5 ҳисобидаги мағлубиятга қуйидагича изоҳ берди:
«Албатта, мағлуб бўлиш ёқимсиз. Аммо чемпион жамоага қарши ўйнаётганимизни, уларнинг футболчилари савияси ва индивидуал маҳоратини яхши билардик.
Ҳисобда олдинга ҳам чиқиб олдик. Аммо тушунарсиз бўлган ўша беш дақиқа ичида «Нефтчи» футболчилари учрашув тақдирини ҳал қилиб қўйишди. Айнан ўша беш дақиқа бундай йирик ҳисобдаги мағлубиятга сабаб бўлди. Лекин бу футбол.
Йигитларга ҳам айтдим: бу ўйин энди тарихда қолди. Уни унутиш ва кейинги учрашувларга тайёргарлик кўриш керак. Бундай ҳолатлар ҳар бир спортчининг фаолиятида учрайди.
Шу боис йигитларга ўйин, майдондаги фидойилиги ва жонбозлиги учун миннатдорчилик билдираман. Энди эса олдинга қараб, кейинги баҳсларга тайёргарлик кўрамиз», - дея Улуғбек Бақоевнинг сўзларидан келтиради Tribuna.uz мухбири.

Главный тренер «Согдианы» поделился мнением о крупном поражении своей команды.
Стартовал 13-й тур Суперлиги. В Зомине встреча между клубами «Согдиана» и «Нефтчи» завершилась со счётом 1:5 в пользу ферганцев.
Хотя хозяева первыми открыли счёт, футболисты «Нефтчи» затем один за другим поразили ворота соперника, и в итоге был зафиксирован крупный счёт.
Наставник «Согдианы» Улугбек Бакаев прокомментировал поражение со счётом 1:5 следующим образом:
«Конечно, проигрывать неприятно. Но мы знали, что играем против команды-чемпиона, и хорошо знакомы с уровнем и индивидуальным мастерством их футболистов.
Мы даже вышли вперед по счёту. Но в те непонятные пять минут футболисты "Нефтчи" решили исход матча. Именно эти пять минут стали причиной такого крупного поражения. Но это футбол.
Я сказал ребятам: эта игра теперь в прошлом. Нужно забыть её и готовиться к следующим матчам. Такие ситуации случаются в карьере каждого спортсмена.
Поэтому я благодарю ребят за игру, самоотверженность и мужество на поле. Теперь мы смотрим вперёд и готовимся к следующим поединкам», - приводит слова Улугбека Бакаева корреспондент Tribuna.uz.