«Милан» клуби яримҳимоячи Лука Модрич билан шартномани узайтириш бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, томонлар оғзаки келишиб олишган. Модрич яна бир мавсум давомида «россонери» сафида қолади. Томонлар яқин вақт ичида шартномани расман имзолаши кутилмоқда.
Маълумот учун, Лука сентябр ойида 41 ёшни қаршилайди. Шунга қарамай, у юқори савиядаги фаолиятини давом эттиришни режалаштирмоқда.
Аввалроқ «Милан»нинг янги бош мураббийи Рубен Аморим Модрични жамоада қолишини истаётганини маълум қилганди.

Модрич договорился о продлении контракта с «Миланом» (Романо)
Клуб «Милан» достиг соглашения с полузащитником Лукой Модричем о продлении контракта. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По данным источника, стороны договорились устно. Модрич останется в составе «россонери» еще на один сезон. Ожидается, что стороны подпишут контракт в ближайшее время.
Для справки: в сентябре Луке исполнится 41 год. Тем не менее, он планирует продолжать свою карьеру на высоком уровне.
Ранее новый главный тренер «Милана» Рубен Аморим сообщил, что хочет, чтобы Модрич остался в команде.