Консейсау Белгия миллий жамоасини бошқариши мумкин
Португалиялик мутахассис Сержиу Консейсау Белгия миллий жамоаси бош мураббийлигига асосий номзодлардан бирига айланди. Бу ҳақда журналист Саша Таволиери X ижтимоий тармоғида хабар берди.
Манбага кўра, мураббийнинг вакиллари ҳамда Белгия Қироллик футбол ассоциацияси (RBFA) ўртасида дастлабки музокаралар бўлиб ўтган. Бироқ ҳозирча томонлар ўртасида тўғридан тўғри мулоқот бўлмаган.
Қайд этилишича, Консейсау Бельъгия миллий жамоаси бош мураббийлиги учун асосий даъвогарлардан бири ҳисобланади. Ушбу лавозим учун яна нидерландиялик мутахассис Марк ван Боммел ҳам кўриб чиқилмоқда.
Аввалроқ Руди Гарсия миллий жамоадаги лавозимидан бўшатилгани хабар қилинганди.
Эслатиб ўтамиз, Белгия ЖЧ-2026нинг чоракфиналгача етиб борди ва ушбу босқичда Испанияга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлган эди.

Португальский специалист Сержиу Консейсау стал одним из главных кандидатов на пост главного тренера сборной Бельгии. Об этом сообщил журналист Саша Таволиери в социальной сети X.
По данным источника, состоялись предварительные переговоры между представителями тренера и Королевской бельгийской футбольной ассоциацией (RBFA). Однако пока прямого контакта между сторонами не было.
Отмечается, что Консейсау является одним из основных претендентов на пост главного тренера сборной Бельгии. На эту позицию также рассматривается еще один специалист из Нидерландов - Марк ван Боммел.
Ранее сообщалось, что Руди Гарсия был уволен со своего поста в национальной сборной.
Напомним, что Бельгия дошла до четвертьфинала ЧМ-2026 и проиграла на этом этапе Испании со счетом 1:2.