Роналду: «Бизга қарши ўйинда назарий жиҳатдан Испания фаворит»
Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичида Испанияга қарши бўлиб ўтадиган учрашув олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Мен Испанияни жуда яхши кўраман. У ерда уйларим ва бизнесим бор. Дўстларимнинг аксарияти испаниялик. Оилам ҳам деярли испанияликлардан иборат.
Испания ҳар бир мусобақада ғолиблик учун курашади. Назарий жиҳатдан улар бизга қарши ўйиннинг фаворити, чунки испанияликлар кўпроқ соврин ютишган ва Португалияга нисбатан каттароқ тарихга эга. Лекин чарчоқ, жароҳатлар ва иссиқ об-ҳаво каби омиллар ҳам бор.
Мен Испанияга қарши ўйнашни яхши кўраман. Илгари уларга қарши бир неча бор майдонга тушганман ва ўша баҳслар тенг курашлар остида ўтган. Бу сафар ҳам шундай бўлади.
Ғолибни майда жиҳатлар ҳал қилади. Умид қиламанки, бу Португалия бўлади. Менда шундай ҳиссиёт бор», — деди Роналду.

Роналду: «В теории Испания фаворит в игре против нас»
Нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду поделился своими мыслями перед матчем против Испании в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года.
«Я очень люблю Испанию. У меня там есть дома и бизнес. Большинство моих друзей — испанцы. Моя семья тоже почти вся состоит из испанцев.
Испания борется за победу в каждом турнире. В теории они фавориты в игре против нас, потому что испанцы выигрывали больше титулов и имеют большую историю по сравнению с Португалией. Но есть также факторы, такие как усталость, травмы и жаркая погода.
Я люблю играть против Испании. Ранее я уже несколько раз выходил на поле против них, и те матчи проходили в равной борьбе. Думаю, так будет и на этот раз.
Мелочи решат, кто станет победителем. Надеюсь, что это будет Португалия. У меня есть такое ощущение», — сказал Роналду.