Англия миллий жамоаси жаҳон чемпионатлари тарихида «Ацтека» стадионида Мексикани мағлуб этган биринчи жамоа бўлди.
Англияликлар 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичида мезбонларни 3:2 ҳисобида мағлуб этди. Бунга қадар Мексика миллий жамоаси ушбу стадионда жаҳон чемпионатлари доирасида ўтказилган 10 та учрашувда бирор марта ҳам мағлуб бўлмаганди.
Мексика миллий жамоаси «Ацтека»даги расмий учрашувларда сўнгги марта 2013 йилда 2014 йилги жаҳон чемпионати саралашида Гондурасга ютқазганди.
Шунингдек, Мексика ушбу аренада 1999 йил август ойидан бери илк бор битта ўйинда 3 та гол ўтказиб юборди. Ўшанда жамоа Бразилияни 4:3 ҳисобида мағлуб этган.

Сборная Англии стала первой командой в истории чемпионатов мира, которая победила Мексику на стадионе "Ацтека".
Англичане обыграли хозяев со счётом 3:2 в 1/8 финала чемпионата мира 2026 года. До этого сборная Мексики не знала поражений в 10 матчах, проведённых на этом стадионе в рамках чемпионатов мира.
Сборная Мексики в последний раз проигрывала официальную встречу на "Ацтеке" в 2013 году в отборочном турнире к чемпионату мира 2014 года, уступив Гондурасу.
Кроме того, Мексика впервые с августа 1999 года пропустила 3 мяча за один матч на этой арене. Тогда они обыграли Бразилию со счётом 4:3.