Англия миллий жамоаси бош мураббийи Томас Тухел 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичи доирасидаги Мексикага қарши баҳс (3:2)дан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Мен жамоамдан фахрланаман. Бу ғалабага ҳар бир футболчи ўз ҳиссасини қўшди. Ўйин ниҳоятда оғир кечди.
Биз ташаббусни қўлга киритдик деб ўйлаган паллаларда ҳам камчиликлар кузатилиб турди. Лекин жамоамизнинг руҳияти тушиб кетгани йўқ.
Ишлар яхши кетмаётган пайтда ҳам футболчилар таслим бўлмади, ўзларига бўлган ишончни йўқотмади. Бу биз учун яна бир олдинга ташланган қадам бўлди.
Энди бу ўйинни таҳлил қилишимиз керак. Бу — «Ацтека», бу — Мексика миллий жамоаси. Ҳақиқий ақлбовар қилмас учрашув бўлди.
Ҳар биримиз ўзимизнинг бор кучимизни бердик. Энди буни англаб етишимиз ва кейинги босқич ҳақида ўйлашимиз керак», — деди Тухел.

Тухель: «Это был действительно невероятный матч»
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель поделился своими мыслями после матча 1/8 финала чемпионата мира 2026 года против Мексики (3:2).
«Я горжусь своей командой. Каждый игрок внес свой вклад в эту победу. Игра была невероятно тяжелой.
Даже в моменты, когда казалось, что мы контролируем игру, возникали ошибки. Но дух нашей команды не пал.
Даже когда дела шли плохо, игроки не сдавались и не теряли уверенность в себе. Это был еще один шаг вперед для нас.
Теперь мы должны проанализировать эту игру. Это — "Ацтека", это — сборная Мексики. Это был действительно невероятный матч.
Каждый из нас отдал все свои силы. Теперь мы должны это осознать и думать о следующем этапе», — сказал Тухель.