Агент «Филлар»нинг сенсация қайд этишига ишонмоқда.
Кот-д'Ивуар футбол агенти Жан-Марсиал Лопо ЖЧ-2026 гуруҳ босқичидаги Германияга қарши учрашув олдидан ўз терма жамоасининг имкониятларини юқори баҳолади.
Унинг фикрича, африкаликлар амалдаги ҳолатидан келиб чиқиб, турнир фаворитларидан бири бўлган Германияни мағлуб этишга қодир.
«Менинг фикримча, Кот-д'Ивуар миллий жамоасида ушбу учрашувда ғалаба қозониш учун барча имкониятлар бор. Бунга таркибимиз сифати ва аввалги ўйинлардаги ишончли ҳаракатларимиз асос бўла олади. «Филлар» бугун бутун футбол оламини ҳайратда қолдириб, сенсацион ғалабага эришиши мумкин», — деди Лопо.
Эслатиб ўтамиз, 1-турда Германия Кюрасаони 7:1 ҳисобида йирик мағлубиятга учратган бўлса, Кот-д'Ивуар Эквадор устидан 1:0 ҳисобида ғалаба қозонган эди.
Шу сабабли бугунги баҳс E гуруҳи етакчилари ўртасидаги марказий қарама-қаршиликлардан бири сифатида қаралмоқда.

Агент верит в сенсацию от «Слонов».
Футбольный агент Кот-д'Ивуара Жан-Марсьяль Лопо высоко оценил шансы своей сборной перед матчем против Германии в групповом этапе ЧМ-2026.
По его мнению, исходя из текущей формы, африканцы способны победить Германию, одну из фаворитов турнира.
«На мой взгляд, у национальной команды Кот-д'Ивуара есть все возможности для победы в этой встрече. Это основано на качестве нашего состава и уверенных действиях в предыдущих играх. Сегодня „Слоны“ могут удивить весь футбольный мир и одержать сенсационную победу», — сказал Лопо.
Напомним, что в первом туре Германия разгромила Кюрасао со счетом 7:1, а Кот-д'Ивуар одержал победу над Эквадором со счетом 1:0.
Поэтому сегодняшняя встреча рассматривается как одно из центральных противостояний среди лидеров группы E.