Германия миллий жамоаси дарвозабони Мануэл Нойер 2026 йилги жаҳон чемпионати якунидан сўнг халқаро фаолиятини якунлашини тасдиқлади. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романохабар берди.
«Бу менинг Германия сафидаги сўнгги турнирим бўлади. Мен икки йилдан кейинги Еврода ўйнашни режалаштирмаяпман. Лекин ҳар бир ўйинни сабрсизлик билан кутишни ва хайрлашув ёки эҳтимолий сўнгги ўйин ҳақида ўйламасликни хоҳлайман», — деди Нойер.
Маълумот учун, Германия миллий жамоаси 2-турда Кот-д’Ивуар (20 июн) билан, 3-турда эса Эквадорга (25 июн) қарши ўйнайди. Улар ҳозирда ўз гуруҳларида пешқадамлик қилмоқда.

Вратарь сборной Германии Мануэль Нойер подтвердил, что завершит свою международную карьеру после чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
«Это будет мой последний турнир в составе Германии. Я не планирую играть на Евро через два года. Но я хочу с нетерпением ждать каждого матча и не думать о прощании или возможной последней игре», — сказал Нойер.
К сведению, сборная Германии во 2-м туре играет с Кот-д'Ивуаром (20 июня), а в 3-м туре с Эквадором (25 июня). Они в настоящее время лидируют в своей группе.