Мазкур натижадан сўнг Германия 3 очко билан E гуруҳи пешқадамига айланди.
Германия миллий жамоаси бош мураббийи Юлиан Нагелсманн Кюрасао устидан қозонилган 7:1 ҳисобидаги ғалабадан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Мутахассиснинг таъкидлашича, рақиб ҳисобни тенглаштиргач, немисларга ўз ўйинини тиклаш учун бироз вақт керак бўлган.
«Рақиб ҳисобни тенглаштиргач, ўйинимизни қайта топишимиз учун бир неча дақиқа керак бўлди. Кюрасао ҳам футбол ўйнай оладиган жамоа эканини кўрдик. Уларнинг гуруҳ босқичидаги кейинги ўйинларини қизиқиш билан кузатаман», — деди Нагелсманн ФИФА расмий сайтига берган интервюсида.
Германия бош мураббийи жамоасининг ҳужумдаги ҳаракатларидан мамнун эканини ҳам яширмади.
«Етти гол урганимиздан жуда хурсандман. Бундан ташқари, жамоамизнинг ўйини деярли тўлиқ маънода менга ёқди. Ҳар қандай турнирни ғалаба билан бошлаш жуда муҳим. Буни уддалаганимиздан мамнунмиз», — дея қўшимча қилди мутахассис.
Эслатиб ўтамиз, ЖЧ-2026 E гуруҳи 1-тур учрашувида Германия Кюрасаони 7:1 ҳисобида мағлуб этди. Немислар сафида Кай Ҳаверц дубл қайд этган бўлса, Лукас Нмеча, Нико Шлоттербек, Жамол Мусиала, Браун ва Денис Ундав ҳам гол урди.

Главный тренер сборной Германии Юлиан Нагельсманн поделился своими мыслями после победы со счетом 7:1 над Кюрасао.
По словам специалиста, после того как соперник сравнял счет, немцам понадобилось некоторое время, чтобы вернуть свою игру.
«После того как соперник сравнял счет, нам понадобилось несколько минут, чтобы восстановить нашу игру. Мы увидели, что Кюрасао — команда, которая умеет играть в футбол. С интересом буду следить за их следующими матчами в групповом этапе», — сказал Нагельсманн в интервью официальному сайту FIFA.
Главный тренер Германии также не скрывал своего удовлетворения действиями команды в атаке.
«Я очень рад, что мы забили семь голов. Кроме того, игра нашей команды мне почти полностью понравилась. Начать любой турнир с победы очень важно. Я доволен, что нам это удалось», — добавил специалист.
Напомним, в матче 1-го тура группы E отбора ЧМ-2026 Германия победила Кюрасао со счетом 7:1. В составе немцев дублем отметился Кай Хаверц, также забивали Лукас Нмеча, Нико Шлоттербек, Джамал Мусиала, Браун и Денис Ундов.