«Манчестер Юнайтед» бош мураббийи Майкл Кэррик АПЛ сўнгги тур доирасидаги «Брайтон»га қарши ўйин (3:0)дан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Биз мавсумни юқори нотада якунладик, охирги ўйинлар яхши ўтди. 3-ўринни олишимиз деярли ҳал бўлганди. Шунинг учун мавсумни шу тарзда тугатганимиз менга ёқди.
Биз бу даврни мавсум якуни сифатида эмас, балки кейинги босқич сифатида қабул қилдик ва бугунги ўйин футболчиларнинг қанчалик яхши тайёргарлик кўрганини кўрсатди.
«Брайтон» — агар сен яхши формада бўлмасанг, энг қийин рақиблардан бири. Яхши иштиёққа эга таркиб, юқори интизом ва ўйин сифати… Хуллас, бизда ғалаба қозониш учун кўп сабаблар бор эди.
Биз ўз олдимизга юқори мақсадлар қўйганмиз. Имкон қадар юқори ўринни эгаллашни истадик. Барқарорлик ва ўйин даражасида футболчиларнинг ҳиссаси катта. Бу эса келаси мавсум учун мустаҳкам пойдевор бўлади», — деди Кэррик.

Кэррик: «Мы восприняли этот период не как конец сезона, а как следующий этап»
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Майкл Кэррик поделился своими мыслями после игры против «Брайтона» в рамках последнего тура АПЛ (3:0).
«Мы завершили сезон на высокой ноте, последние игры прошли хорошо. Третье место почти было обеспечено. Поэтому я доволен тем, как мы закончили сезон.
Мы восприняли этот период не как конец сезона, а как следующий этап, и сегодняшняя игра показала, насколько хорошо игроки подготовлены.
«Брайтон» — один из самых сложных соперников, если ты не в хорошей форме. Состав с хорошей мотивацией, высокой дисциплиной и качеством игры… В общем, у нас было много причин для победы.
Мы поставили перед собой высокие цели. Хотели занять как можно более высокое место. Стабильность и уровень игры — вклад игроков огромен. Это станет прочным фундаментом для следующего сезона», — сказал Кэррик.