Кан Балогун дисквалификацияси бекор қилинганига киноя билан муносабат билдирди
Германиялик собиқ кипер АҚШ миллий жамоаси форвардининг қизил карточкаси бекор қилинганини эътиборсиз қолдирмади.
Германия миллий жамоаси собиқ кипери Оливер Кан АҚШ миллий жамоаси ҳужумчиси Фоларин Балогуннинг дисквалификацияси бекор қилинганини эътиборсиз қолдирмади.
«Футбол тарихини қайта ёзишга киришган бўлсак, менда битта таклиф бор: мен ФИФА жаҳон чемпионати-2002 яримфиналида Михаэл Баллакка кўрсатилган сариқ карточкани, айнан ўша карточка туфайли у финални ўтказиб юборишга мажбур бўлган, бекор қилишини истардим. Бирйўла Бразилияга қарши финални қайта ўтказишимиз ҳам мумкин бўларди», – деб ёзди Кан Х тармоғидаги саҳифасида.
Аввалроқ ФИФА америкалик ҳужумчи Фоларин Балогуннинг 1/16 финал доирасида Босния ва Ҳерцеговинага қарши баҳсда (2:0) олган қизили туфайли дисквалификациясини тўхтатиб туришга қарор қилганди. Натижада Балогун 1/8 финалда Белгияга қарши ўйинни асосий таркибда бошлай олди.

Оливер Кан отреагировал на отмену дисквалификации форварда сборной США Фоларина Балогуна
Бывший вратарь сборной Германии высказался об отмене дисквалификации нападающего национальной команды США.
Бывший вратарь сборной Германии Оливер Кан высказался об отмене дисквалификации нападающего национальной команды США Фоларина Балогуна.
«Раз уж мы взялись переписывать историю футбола, у меня есть небольшое предложение: я хотел бы, чтобы ФИФА аннулировала жёлтую карточку, показанную Михаэлю Баллаку в полуфинале чемпионата мира 2002 года — ту самую, из-за которой он пропустил финал. А заодно можно было бы и переиграть сам финал с Бразилией», – написал Кан на своей странице в социальной сети Х.
Ранее стало известно, что дисциплинарный комитет ФИФА приостановил одноматчевую дисквалификацию форварда Фоларина Балогуна, который получил прямую красную карточку во втором тайме матча с командой Боснии и Герцеговины (2:0) в 1/16 финала чемпионата мира по футболу — 2026.