Мадриднинг «Реал» клуби президенти Флорентино Перес Эрлинг Ҳоланд трансфери имкониятини жиддий кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда Defensa Central нашри хабар берди.
Манбага кўра, «қироллик клуби» норвегиялик ҳужумчини фақат Винисиус Жуниор жамоани тарк этган тақдирдагина ўз сафига қўшиб олишни режалаштирмоқда. Агар мадридликлар яқин вақт ичида бразилиялик футболчи билан шартномани узайтиришга эриша олмаса, уни ушбу ёзнинг ўзида трансферга қўйиши мумкин. Шундан сўнг «Реал» Холандни сотиб олишга ҳаракат қилади.
Эслатиб ўтамиз, 25 ёшли Эрлинг Ҳоланднинг «Манчестер Сити» билан амалдаги шартномаси 2034 йилнинг июн ойига қадар мўлжалланган. Тransfermarkt порталига кўра, ҳужумчининг трансфер қиймати 200 миллион еврони ташкил этади.

Перес рассматривает возможность привлечения Холанда в «Реал»
Президент мадридского «Реала» Флорентино Перес серьёзно рассматривает возможность трансфера Эрлинга Холанда. Об этом сообщает издание Defensa Central.
По данным источника, «королевский клуб» планирует подписать норвежского нападающего только в случае, если Винисиус Жуниор покинет команду. Если мадридцам не удастся в ближайшее время продлить контракт с бразильским футболистом, его могут выставить на трансфер уже этим летом. После этого «Реал» постарается приобрести Холанда.
Напомним, что действующий контракт 25-летнего Эрлинга Холанда с «Манчестер Сити» рассчитан до июня 2034 года. По данным портала Transfermarkt, трансферная стоимость нападающего составляет 200 миллионов евро.