«Наполи» раҳбариятига нисбатан яна молиявий текширув бошланди
«Наполи» раҳбарияти яна Италия молиявий назорат органлари эътиборига тушди. Бу ҳақда La Republica нашри хабар берди.
Манбага кўра, Италия Солиқ полицияси («Guardia di Finanza») «Наполи» ва Де Лаурентислар оиласига тегишли «Бари» клуби ўртасида амалга оширилган айрим трансфер ва молиявий битимларни текширмоқда.
Қайд этилишича, суриштирув нафақат «Наполи» президенти Аурелио Де Лаурентис, балки унинг ўғли Луижи Де Лаурентис фаолиятини ҳам қамраб олган.
Эслатиб ўтамиз, «Наполи» 2025/26 йилги А Серия мавсумини иккинчи ўринда якунлаган. Неапол клуби Италия чемпионатида тўрт бор чемпион бўлган бўлиб, сўнгги бор бу совринни 2025 йилда қўлга киритган.

Руководство "Наполи" вновь попало под внимание итальянских финансовых органов. Об этом сообщает издание La Repubblica.
По информации источника, Итальянская налоговая полиция ("Guardia di Finanza") изучает некоторые трансферные и финансовые сделки между "Наполи" и клубом "Бари", принадлежащим семье Де Лаурентис.
Отмечается, что расследование охватывает не только президента "Наполи" Аурелио Де Лаурентиса, но и деятельность его сына Луиджи Де Лаурентиса.
Напомним, "Наполи" завершил сезон Серии А 2025/26 на втором месте. Неаполитанский клуб четырежды становился чемпионом Италии, последний раз завоевав этот титул в 2025 году.