Франция бош мураббийи ЖЧ 2-туридаги рақибнинг даражасини баҳолади.
Франция миллий жамоаси бош мураббийи Дидие Дешам Ироққа қарши ЖЧ-2026 2-туридан олдин рақибнинг даражасини баҳолади.
Беллашув 23 июн куни Lincoln Financial Field стадионида бўлиб ўтади.
«Бу кучсиз жамоа эмас. Улар Жаҳон чемпионати саралаш босқичида жуда кучли бўлган Боливияни ортда қолдиришди. Шунингдек, Испания билан дуранг ўйнашди ва Норвегияга муносиб қаршилик кўрсатишди. Уларнинг ўйин услуби яхши шаклланган, нима қилишаётганини билишади. Футболчилар техник жиҳатдан яхши тайёрланган.
Бу осон ўйин бўлади, деб ўйламаслигимиз керак. Гуруҳ босқичидан чиқиш учун ушбу баҳсга ҳам худди аввалги баҳслардагидек жиддийлик ва юқори концентрация билан ёндашишимиз лозим»,
— дея Дешамнинг сўзларини келтиради RMC Sport.
I гуруҳидаги 1-турда Франция Сенегални (3:1) мағлуб этганди, Ироқ эса Норвегияга (1:4) йирик ҳисобда ютқазганди.

Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам оценил уровень соперника перед 2-м туром ЧМ-2026 против Ирака.
Матч состоится 23 июня на стадионе Lincoln Financial Field.
«Это не слабая команда. Они обошли очень сильную Боливию в квалификационном этапе чемпионата мира. Также сыграли вничью с Испанией и достойно сопротивлялись Норвегии. Их стиль игры хорошо сформирован, они знают, что делают. Футболисты технически хорошо подготовлены.
Мы не должны думать, что это будет лёгкая игра. Чтобы выйти из группы, к этому матчу нужно подойти с такой же серьёзностью и высокой концентрацией, как и к предыдущим встречам», — приводит слова Дешама RMC Sport.
В 1-м туре группы I Франция обыграла Сенегал (3:1), а Ирак потерпел крупное поражение от Норвегии (1:4).