Франция ва Ироқ миллий жамоалари ўртасидаги 2026 йилги Жаҳон чемпионати гуруҳ босқичининг 2-туридан ўрин олган беллашув момақалдироқли об-ҳаво сабаб ўтмай қолиши ёки тўхтатиб турилиши мумкин, деб хабар беради L'Equipe.
23 июнга белгиланган Ўйин Филаделфия шаҳридаги Lincoln Financial Field стадионида бўлиб ўтиши режалаштирилган.
Таъкидланишича, баҳс вақтида ҳаво ҳарорати +33°C гача кўтарилиши кутилмоқда. Шу билан бирга, айрим вақтларда момақалдироқ ва ёмғир кузатилиши мумкин. Амалдаги хавфсизлик протоколига кўра, бундай шароитда ўйиннинг вақтинча тўхтатилиши эҳтимоли бор.
Эслатиб ўтамиз, 2025 йил ёзида АҚШда ўтказилган клублар ўртасидаги жаҳон чемпионатида «Челси» ва «Бенфика» ўртасидаги 1/8 финал баҳси ҳам момақалдироқ сабабли қарийб икки соатга тўхтатилганди. Натижада ўйиннинг умумий давомийлиги 4 соат 38 дақиқани ташкил қилган.

Матч Франция — Ирак может не состояться вовремя из-за грозы
Матч между национальными сборными Франции и Ирака в рамках второго тура группового этапа чемпионата мира 2026 года может быть отменен или приостановлен из-за грозовой погоды, сообщает L'Equipe.
Игра, запланированная на 23 июня, должна состояться на стадионе Lincoln Financial Field в Филадельфии.
Отмечается, что во время матча ожидается повышение температуры воздуха до +33°C. Наряду с этим, в некоторые моменты возможно появление грозы и дождя. Согласно действующему протоколу безопасности, в таких условиях есть вероятность временной приостановки игры.
Напомним, что в 2025 году летом на клубном чемпионате мира в США матч 1/8 финала между «Челси» и «Бенфикой» также был приостановлен почти на два часа из-за грозы. В результате общая продолжительность игры составила 4 часа 38 минут.