Аргентинанинг DirectTvSports телеканали шарҳловчиси жонли эфир вақтида «қовун туширди».
Аргентинанинг DirectTvSports телеканали шарҳловчиси ЖЧ-2026 гуруҳ босқичи 1-тур доирасидаги Франциянинг Сенегал билан ўйини (3:1) вақтида Дешам шогирдларини «Африка жамоаси» деб атади.
Биринчи бўлим якунланганида шарҳловчи: «Ню-Жерсида биринчи бўлим якунига етди Франция ва Сенегал жамоалари ўйинида 0:0, Африка жамоалари баҳсида ҳозирча дуранг қайд этилмоқда», - деди.
Эслатиб ўтамиз, АҚШ, Мексика ва Канада мезбонлигида ўтаётган 11 июнда старт олган турнир 19 июл куни якунига етади.
Амалдаги жаҳон чемпиони Аргентина ҳисобланади, 2022 йил Қатарда ўтган мундиал финалида Месси ва жамоадошлари Франция миллий жамоасини пеналтилар сериясида мағлубиятга учратган эди.

Комментатор аргентинского телеканала DirectTvSports назвал Францию «африканской командой» во время матча 1-го тура группового этапа ЧМ-2026 между французами и Сенегалом (3:1). По окончании первого тайма комментатор сказал: «Завершён первый тайм в Нью-Джерси, 0:0 в матче Франции с Сенегалом, к текущему моменту в игре африканских команд зафиксирована ничья».
Чемпионат мира — 2026 проходит в США, Мексике и Канаде. Турнир стартовал 11 июня и завершится 19 июля. Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины, которая в 2022 году в Катаре обыграла в финале национальную команду Франции в серии послематчевых пенальти.